Про це ідеться у дописах у Фейсбуці активіста Дмитра Перова та археолога Тимура Бобровського.
За словами учасника ради та колишньої очільниці Департаменту, Ірини Черненко – довідка не відповідає новому порядку обліку памʼяток та має суттєві недоліки. Зокрема, однією з пропозицій її доопрацювання – було звернення в Український інститут національної пам’яті щодо ролі і значення Кирила Розумовського в історії України, розповів Перов.
“Я терміново і виключно на громадських засадах виготовив історичну довідку (11 сторінок тексту + 20 ілюстрацій), за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА (ДОКС) мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини за видом «археологія» та «історія». 9 квітня 2024 р. довідка із моїм супровідним листом надійшла до ДОКСу. Сьогодні ми з Розумовським отримали відлуп від Консультативної ради при ДОКСі”, – з обуренням написав у себе на сторінці Бобровський.
“Складається враження, що вони свідомо затягують процес, аби дочекатися, коли дощі поруйнують мурування, аж тоді можна буде, списавши все на аварійний стан, їх демонтувати”, – зазначає Бобровський.
“ВК” писав про те, що залишки палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського на Печерську ліквідовують забудовники – чим цінна знахідка.
Відомо, що гетьман Кирило Розумовський активно просував ідею побудови у Києві Університету Святого Володимира, який згодом став КНУ ім. Шевченка. У квітні цього року прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо робіт на фундаменті палацу Кирила Розумовського.