188 років тому в Києві відкрили Університет Святого Володимира

Автор: Галина Ворона
16:26 28.07.2022

Цього дня 188 років тому, у 1834-му, Київ відзначав грандіозну подію – церемонію урочистого відкриття Університету Святого Володимира.

188 років тому в Києві відкрили Університет Святого Володимира
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться у дописі ректора КНУ ім. Шевченка Володимира Бугрова.

За його словами, у день відкриття навчального закладу освячували майбутні навчальні приміщення; зачитували офіційні документи про заснування й фінансування закладу вищої освіти; зачитували вітальні промови від першого ректора Михайла Максимовича, почесних професорів і поважних запрошених гостей навчального закладу.

Проте ідея його заснування на теренах тогочасної України дискутувалася від середини XVIIІ століття. Гетьман Кирило Розумовський особливо активно виступав за реалізацію цього грандіозного освітнього задуму, утім імперські можновладці й чиновники, зі зрозумілих причин, усіляко тому опиралися. Із плином часу й під тиском історичних подій імператор змушений був погодитися на численні прохання українських нащадків козацької старшини й підписати наказ про заснування класичного закладу вищої освіти в Києві”, – зауважує Володимир Бугров.

Він підкреслив, що за тривалу історію Київський національний університет імені Тараса Шевченка має низку здобутків та звершень і залишається флагманом вищої освіти України.

Його обирають достойні й талановиті, яким Університет дає можливість стати лідерами у професії та суспільному житті. Яскраве свідчення цього – видатні професори, талановиті студенти, успішні співробітники й славетні випускники, які формують інтелектуальну еліту не лише України, а й світу“, – додає керівник вишу.

Нині, зазначає він, Шевченків університет є вагомим осередком наукового, освітнього, культурного й суспільного життя країни, а його унікальну роль засвідчує гасло “Utilitas, Honor et Gloria” – “Користь, Гідність і Слава”, адже історія КНУ тісно вплетена в найважливіші державотворчі процеси України – у них університет не лише їх свідок, а й безпосередній учасник.

Цьогоріч ми вперше відзначаємо День Української Державності. Особливий символізм у тому, що він припадає на День урочистого відкриття Університету. Ми – частина великої держави, величної історії, світового поступу. Ми – сильні. Ми – Україна! Ми переможемо! За 188 років свого буття #ТвійКНУ був свідком цього не раз. Слава Україні! Vivat academia!” – підсумовує Володимир Бугроов.

Читайте також: ТОП-7 кумедних фактів з історії Київського університету: лицарі науки, революціонери і шанувальники дівчат 

Нагадаємо, КНУ ім. Шевченка знову увійшов до рейтингу світових вишів CWUR

Великий Київ у Google News

підписатися