Консультативна рада Департаменту культурної спадщини підтримала знесення історичної будівлі на Рейтарській

Автор: Галина Ворона
16:54 21.09.2023

Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини Департаменту охорони культурної спадщини КМДА схвалила проект реставрації Будинку Київського повітового земства на Рейтарській, 37, який передбачає знесення дворової частини. Єдине – забудовнику вказали, що потрібно отримати погодження ЮНЕСКО.

Консультативна рада Департаменту культурної спадщини підтримала знесення історичної будівлі на Рейтарській

Про це повідомили депутатка Київради Євгенія Кулеба та заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов.

За словами Кулеби, презентував проект реставрації фасаду керівник компанії НЕСТ Еміль Соловйов.  

Також Перов каже, що рішення було підтримано попри протести присутньої громадськості, яка наголошувала на необхідності збереження всього комплексу історичної забудови. Проти зносу історичної забудови виступив лише один член ради – Микола Віхарєв, двоє членів ради утримались.

Як пише депутатка Київради Ксенія Семенова, у компанії НЕСТ сказали: “Якщо громадськість так обурена, то ми шматок стіни залишимо в новому будинку. Зможете її трогать”.

Будівля розташована поблизу Софії Київської, він входить до буферної зони, що охороняється ЮНЕСКО. На засіданні комісії стало відомо, що проєкт з ЮНЕСКО не погоджували.

Довідка: будинок на Рейтарській, 37 побудований в 1900-х роках. В його зведенні брав участь архітектор Іван Бєляєв.

Флігелю будівлі на Рейтарській, 37 вже майже 130 років, у ньому мешкав громадський діяч і письменник Микола Шаповал. Крім того, на Рейтарській, 37 розташовувалася Київська повітова земська управа. 

Департамент охорони культурної спадщини КМДА визнав пам’ятками історії місцевого значення як основну будівлю (на Рейтарській, 37), так і дворову – на Рейтарській, 37а.

Читайте також: Забудовник “Київміськбуд” досі не реставрував садибу Багговута, хоча мав відновити її до 2020 року

Цьогоріч забудовник вже двічі намагався знести пам’ятку історії. У травні поліція вже зупиняла спробу демонтажу, а після звернення депутата Київради від “Слуги народу” Ксенії Семенової відкрила кримінальне провадження стосовно руйнування об’єктів культурної спадщини (ч. 1, ст. 298). Друга спроба демонтажу пам’ятки була зупинена у липні. 

Власники компанії, які попри охоронний статус та кримінальні провадження продовжують зносити історичну будівлю, – брати Вадим та Володимир Трофименки. Понад 15 років вони скуповують старовинні будівлі та перероблюють їх на бізнес-центри. У 2020 році слідчі НАБУ затримували Володимира Трофименка як одного з інвесторів вже збанкрутілого ТОВ “Трейд Коммодіті”. Вадим Трофименко був нардепом IV та VI скликань від партій “Наша Україна”, “Реформи і порядок”, “Блок Юлії Тимошенко”.

У 2011 році журнал “Фокус” оцінив статки братів Трофименків у $154,4 млн — № 91 у рейтингу 200 найбагатших людей України.

Великий Київ у Google News

підписатися