Про це розповіли у Феофанія клінічна лікарня.
Консультація онкогенетика включає:
- генетичне консультування на предмет спадкової схильності до онкозахворювань;
- підбір молекулярної діагностики онкологічних захворювань;
- інтерпретацію комплексних молекулярно-генетичних досліджень, спрямованих на підбір індивідуальної терапії і моніторинг її ефективності.
“Пухлини можуть бути зовсім різними та відрізнятись на молекулярному рівні. Онкогенетичні дослідження допомагають визначити індивідуальні особливості кожного новоутворення. Саме виявлення молекулярних особливостей певної пухлини дає змогу оцінити її чутливість до тієї чи іншої терапії та призначити ефективне лікування у кожному конкретному випадку”, -зазначають медики.
Причиною звернутись за консультацією до онкогенетика є:
- наявність онкозахворювань у родичів 1-го та 2-го ступеня спорідненості;
- підозра на спадкове онкологічне захворювання;
- вік виявлення захворювання до 50 років;
- одномоментне ураження парних органів, наявність двох різних видів раку;
- необхідність вибору молекулярно-генетичних досліджень для уточнення діагнозу;
- необхідність підбору найефективнішого методу терапії онкозахворювання залежно від генетичних особливостей пацієнта/пухлини;
- у якості профілактики, для з’ясування ризику розвитку раку.
На консультації фахівець може попросити надати: результати раніше проведених досліджень, медичні виписки, стосовно захворювання (при наявності); анамнез стану здоров’я близких родичів (чим хворіли, з якого віку, якщо померли, то в якому віці та діагноз).
Враховуючи результати пройденого генетичного консультування, команда лікарів на Мультидисциплінарному консиліумі приймає обгрунтоване клінічне рішення щодо методів скринінгу, профілактики та подальшого лікування онкозахворювань, залежно від генетичних особливостей пацієнта та пухлини.
Запис на консультацію за телефоном Контакт-центру лікарні: (044) 299 49 10.