Комуністи нарешті абсолютно поза законом: подробиці

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 16.05

Як відомо, у грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва припинив діяльність КПУ. Але комуністи вирішили не здаватися так швидко.

Комуністи нарешті абсолютно поза законом: подробиці

Заборону партії підтвердила постійний представник Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгіря.

Відомо, що процес переосмислення спадщини комуністичного режиму та вилучення елементів комуністичної ідеології з символічного простору України розпочався задовго до Революції Гідності, однак набув системності після ухвалення 9 квітня 2015 р. Закону України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Цей закон входив до так званого «декомунізаційного пакету». 

Тож у грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва припинив діяльність КПУ. Проте рішення законної сили так і не набуло через апеляцію комуністів.

Незважаючи на неможливість участі у виборах, партія фактично існувала досі і навіть збирала членські внески із партійців.

«Нещодавно Шостий апеляційний адміністративний суд завершив розгляд апеляційної скарги у цій справі та відмовив у її задоволенні, внаслідок чого рішення суду про заборону Комуністичної партії України набуло чинності», – заявила депутат Совгіря.

Нагадаємо, нардепи пропонують слово «рашизм» внести до словників.

Великий Київ у Google News

підписатися