Компенсації померлим лікарям від коронавірусу отримали близько 10% родин

13:31 15.12.2020

Обіцяні виплати від держави отримали лише два десятки родин померлих від COVID-19 лікарів, хоча смертей медпрацівників від коронавірусної хвороби зафіксовано в 10 разів більше.

Компенсації померлим лікарям від коронавірусу отримали близько 10% родин
оренда квартири Київ

Про це йдеться у розслідуванні видання “Bihus.info”.

Так, станом на 12 листопада відомо 236 смертей медприцівників від COVID-19, яким вони інфікувалися на роботі. Розслідувати такі випадки має спеціальна комісія, яка встигла розглянути 114 випадків. З них тільки 35 були визнані як пов’язані з виробництвом, а 79 – не пов’язані.

Журналістка Олена Казаченко дізналась, що серед родин, які втрапили у таке лихо – сім’я лікаря Івана Венжиновича. 

30 вересня лікар помер через двобічну пневмонію. Його родина – дружина та двоє дітей – компенсацій не отримали, бо ПЛР-тест показав негативний результат, хоча усі симптоми Івана вказували на COVID-19.

Вже після смерті Івана Венжиновича МОЗ оновило накази,згідно з якими ПЛР-тест більше не єдине, що визначає наявність хвороби. Але для дружини лікаря це вже нічого не змінить. Нині Ірина Венжинович не вірить в те, що може отримати хоч якісь виплати”, – розповідає Олена Казаченко. 

Читайте також: Податкові канікули і компенсації підприємцям – Зеленський анонсував програму підтримки бізнесу 

Така історія не є поодиноким випадком. Житель Черкас Олег Гайда більше 25 років працював хірургом у місцевій поліклініці. Наприкінці червня 52-річний лікар помер від ускладнень спричинених коронавірусом. 

Справу Олега Гайди розглядали одразу дві комісії, які встановили, що лікар заразився коронавірусом на роботі. Втім, Фонд Соцстрахування відмовився виплачувати компенсацію і навіть намагається через суд оскаржити рішення комісій.

Таким чином виходить, що під час епідемії родині лікаря, який в цій епідемії загинув, доводиться битись за державну допомогу в суді.

Фонд аргументує, що не надали документального підтвердження, що лікар інфікувався від інфікованого пацієнта. Водночас матеріали справи містять дійсно перелік осіб з підтвердженим діагнозом з ким контактував лікар в цей час і які, як вирішили дві комісії, ті особи були цим джерелом” – вважає юристка з питань охорони здоров’я Ольга Боженко.

Вона додала, що такі дії з боку Фонду – це дискредитація виконавчою владою зусиль законодавчих органів, які одноголосно прийняли цей закон.

 

Як повідомлялось, зарплатня медпрацівників в Україні практично відповідає допомозі по безробіттю. Така ситуація спричиняє “відтік умів” та спонукає медиків працювати в країнах Європи, де оплата праці у 10 разів вища за вітчизняну.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися