Біля ліжок із киснем і монітором може не бути медпрацівників, – Степанов

11:46 15.12.2020

Зарплатня медпрацівників в Україні практично відповідає допомозі по безробіттю. Така ситуація спричиняє “відтік умів” та спонукає медиків працювати в країнах Європи, де оплата праці у 10 разів вища за вітчизняну.

Біля ліжок із киснем і монітором може не бути медпрацівників, – Степанов
Світлодіодне освітлення

 Про це заявив міністр міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Чому Польща цінує наших українських медиків набагато більше, ніж Україна? У чому парадокс? Зарплата медика в Україні — на рівні виплат по безробіттю. Зарплата лікаря в Польщі — близько 2,5 тис. євро. Чому безпеку і життя українців ми цінуємо менше? — поцікавився очільник МОЗ.

Міністр нагадав, що сьогодні у Верховній Раді відбудеться голосування за проєкт Закону про Державний бюджет України на 2021 рік. У зв’язку з цим Степанов закликав нардепів ухвалити бюджетний запит МОЗ на 2021 рік, забезпечивши медикам підвищення заробітних плат.

До слова, середня заробітна плата лікаря в Україні наразі становить приблизно 9 тис. грн, 7 тис. грн — середнього медичного персоналу і 5 тис. грн — молодшого медперсоналу. Очільник МОЗ підкреслив, що вкрай низькі виплати медпрацівникам ставлять медичну систему України під загрозу існування.

Я дуже добре усвідомлюю і хочу, щоб це усвідомив кожен. Навіть тисяча сучасних лікарень будуть нам непотрібні. Адже біля найновітнішого обладнання, біля ліжок із киснем і монітором може не бути медпрацівників. Це не апокаліптичний фільм, це може стати реальністю в нашій країні. Підвищення заробітної плати лікарям — це питання національної безпеки”, — наголосив Максим Степанов.

Нагадаємо, за розрахунками МОЗ, справедливі заробітні плати медичних працівників повинні починатися з 23 тис. грн — для лікарів, з 17 тис. грн — для середнього медичного персоналу та з 12 тис. грн — для молодшого медперсоналу. 

Читайте також: Зарплати вчителям не підвищать через рішення Кабміну

Великий Київ у Google News

підписатися