Податкові канікули і компенсації підприємцям – Зеленський анонсував програму підтримки бізнесу

15:18 24.11.2020

До Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями. Зокрема, підприємцям, що постраждали через посилення карантину в Україні, виплатять по 8 тисяч гривень. Такі самі виплати отримають і звільнені наймані працівники.

Податкові канікули і компенсації підприємцям – Зеленський анонсував програму підтримки бізнесу

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму влозі.

За його словами, розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть таке. Фізичні особи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн.

Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.

Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника”, – пояснив Зеленський.

Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Це – майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.

Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників”, – сказав Зеленський.

Крім того, передбачаються податкові канікули. При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Зеленський також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які “успішно працювали під час карантину навесні”.

Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття”, – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, в найближчі суботу та неділю українців чекає поки що останній карантин вихідного дня. Щодобова кількість інфікованих коронавірусом дещо знизилася, але що буде далі та які обмеження введуть, поки невідомо. Тому міністр культури Олександр Ткаченко пропонує ввести двотижневий локдаун на Новорічні свята.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...