Поліція почала зупиняти і штрафувати “євробляхерів” – ЗМІ

16:12 20.01

Поліцейські отримали доступ до електронної бази фіскальної служби. Таким чином, тепер вони можуть перевіряти статус автомобілів на іноземних номерах та штрафувати порушників, які не розмитнили автівку.

Поліція почала зупиняти і штрафувати “євробляхерів” – ЗМІ

Про це повідомляє Сьогодні.

Як зазначається, якщо авто на іноземній реєстрації вчасно не покинуло межі України або ним керує не та людина, що ввезла його в Україну, правоохоронці накладатимуть штраф.

Сума штрафу за перше порушення – 8,5 тис. грн, за повторне – 17 тис. гривень або позбавлення водійських прав на рік. 

До слова, раніше копи могли гальмувати «евробляхерів» тільки за порушення ПДР, а застосовувати санкції за прострочення ввезення могли лише працівники митниці, що не мали права зупиняти авто. Тому співробітники двох органів працювали в парі: одні гальмували, другі – накладали стягнення.

Варто зауважити, що до цього поліція могла зупиняти євробляхи тільки за порушення правил дорожнього руху. Штрафувати за прострочення ввезення могли тільки працівники митниці, які не мали права зупиняти авто.

Важливо, що зазначені штрафи не звільняють громадян від застосування штрафів, передбачених Митним кодексом в розмірі до 170 тисяч гривень. У разі виявлення автомобілів, які знаходяться в Україні з порушенням митних правил, працівники поліції наділені повноваженнями щодо інформування про такі факти органи митних служби для застосування санкцій відповідно до Митного кодексу.

Поки що система працює в тестовому режимі в Харківській області, але згодом її поширять на всю країну.

Читайте також: Петиція про доступне розмитнення “євроблях” набрала понад 25 тис. підписів

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автомобіля з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені автомобілі. Закон про розмитнення авто на єврономерах набув чинності 25 листопада 2018 року.

Пільговий період розмитнення “євроблях” закінчився 22 лютого 2019 року. З 24 травня того ж року ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, повинні були платити штраф у розмірі 170 тис. грн. Проте парламент кілька разів відтермінував початок застосування санкцій.

Водночас, у 2019 році був підписаний меморандум між “Авто Євро Силою” і міністром внутрішніх справ України про не притягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття закону про доступне розмитнення. 

У жовтні Кабмін дозволив поліції штрафувати на місці зупинки власників автомобілів на європейській реєстрації, які порушили строки розмитнення своїх автомобілів. Зокрема, уряд вніс зміни до Положення про Національну поліцію. Її повноваження доповнили виявлення нерозмитнених у встановлені законом терміни автомобілі, які були ввезені на територію України на термін більше 30 діб.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...