Кличко має відкликати свій проєкт перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського Союзу – петиція набрала необхідну кількість голосів 

Автор: Ольга Даниленко
11:47 04.10.2023

Лише за два дні набрала необхідну кількість голосів петиція голови експертної топонімічної комісії Києва історика Олександра Алфьорова про заклик голові КМДА Віталія Кличка відкликати свій проєкт рішення про перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського Союзу.

Кличко має відкликати свій проєкт перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського Союзу – петиція набрала необхідну кількість голосів 
Світлодіодне освітлення

Вже вдруге кияни не підтримали зміну назви Повітрофлотського на честь Європейського Союзу.

Петиція була зареєстрована на сайті Київради другого жовтня. Вже третього жовтня вона набрала понад 6000 голосів необхідних для її розгляду мером Києва.

Наразі проти перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського союзу проголосували 6396 киян. Петиція продовжує набирати голоси.

У петиції голова експертної топонімічної комісії Києва наголошував, що перейменовувати проспект мають право виключно кияни через рейтингове голосування у додатку “Київ Цифровий”, а не депутати Київради чи мер столиці. 

Також у петиції Алфьоров просив Кличка та депутатів Київради на комісіях та на пленарному засіданні залучити до перейменування Повітрофлотського військовослужбовців Повітряних Сил ЗСУ, які запропонували перейменувати Повітрофлотський на честь героїв Повітряних Сил.

Наступне засідання Київради відбудеться у четвер, 5 жовтня.

Нагадаємо, за офіційним висновком експертної топонімічної комісії Києва та Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягали, адже сучасна назва проспекту з 1963 року, і не містить ознак пов’язаних з комуністичним режимом. Однак вулиця та проспект потрапили у список на дерусифікацію.

Тоді у додатку “Київ Цифровий” 38% киян підтримали рішення Експертної комісії КМДА та вирішили залишити чинну назву проспекту, але зі зміною у написанні згідно з чинним правописом – Повітрянофлотський. 30% віддали голоси за перейменування на честь “Європейського Союзу”.

Депутати Київради від “Європейської Солідарності” виступали за зміну назви проспекту на честь Європейського Союзу. Вони пояснювали, що Повітрофлотський проспект у Києві отримав свою назву “в ознаменование развития и укрепления Красного Воздушного Флота”.

15 червня столичні депутати не підтримали проєкт рішення киян про перейменування проспекту Повітрофлотський на проспект Повітрянофлотський.

Голова топонімічної комісії Алфьоров пояснив, що після того, як депутати Київради не підтримали обрану киянами назву “Повітрянофлотський проспект” повинен був автоматично запуститись новий процес перейменування у додатку “Київ Цифровий”. 

Однак, на сайті Київради 27 вересня був опублікований проєкт рішення про перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського Союзу, який голова КМДА Віталій Кличко зареєстрував 20 вересня. Проєкт депутати мали розглянути вже у четвер, 5 жовтня. На думку Алфьорова, Кличко це зробив, аби не дати запустити рейтингове голосування у “Київ Цифровий”. 

Великий Київ у Google News

підписатися