Колишні посадовці ДП “Антонов” винні в знищенні “Мрії”- СБУ

Автор: Любава Лисичкіна
20:05 27.02

“Мрія”, яка існувала в єдиному екземплярі, була знищена в аеропорту Гостомель під час російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Колишні посадовці ДП “Антонов” винні в знищенні “Мрії”- СБУ

Як повідомляє СБУ, завершено розслідуваня про знищення “Мрії”.

“Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини колишніх посадовців ДП “Антонов”: гендиректора та начальника підрозділу з авіабезпеки. Злочинні дії ексчиновників призвели до тимчасового захоплення стратегічно важливого аеродрому під час боїв за Київ та знищення літака АН-225 “Мрія”, – ідеться у повідомленні Служби безпеки.

За даними слідства, напередодні повномасштабного вторгнення рф фігуранти не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту.

Для цього у період січня-лютого 2022 року посадовці розпорядилися заблокувати допуск українських військових на територію об’єкта.

Наразі слідчі СБУ закінчили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду.

Обвинувачені перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років тюрми.

 Нагадаємо, “Мрія”, яка існувала в єдиному екземплярі, була знищена в аеропорту Гостомель під час російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року. В мережі з’явилися світлини з аеропорту в Гостомелі, на яких можна було побачити понівечені окупантами “Мрію” та інші літаки. На початку квітня пілот легендарної “Мрії” вперше наживо побачив те, що від неї залишилось.

Три з шести двигунів найбільшого у світі літака «Мрія», пошкодженого російськими військовими у ангарі під час тимчасової окупації Гостомеля, демонтували, відремонтували та встановили на літаки «Руслан».

В Україні хочуть відродити “Мрію” та створили Міжнародний фонд відбудови легендарного літака.

Великий Київ у Google News

підписатися