Кандидат у вакцини: перші кроки українських вчених

16:59 21.10

Під керівництвом президента скликали нараду, на якій були присутні науковці, залучені до розробки вакцини проти COVID-19. Розробники представили Зеленському результати своїх досліджень.

Кандидат у вакцини: перші кроки українських вчених

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України.

Як запевняють розробники, прототип оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу. Дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини.

Члени наради обговорили деталі проходження клінічних фаз розробки, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств для забезпечення виготовлення вакцини.

Доктор медичних наук Михайло Фаворов (один із розробників вакцини) відзначив, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують.

Науковець наголосив,  що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих, що, безперечно, є позитивним фактом.

“Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію”, – підсумував президент Зеленський.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що усіма способами сприятиме розробці українського кандидата у вакцини від коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, що у Києві 559 хворих на коронавірус і рекордні 23 смерті. Кількість хворих та летальних випадків знову суттєво збільшилась.

Читайте також: З температурою – на вихід. Правила безпечного голосування від МОЗу

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...