Колектив музичної Академії хоче позбутися імені Чайковського у назві закладу

Автор: Ольга Даниленко
11:34 27.06

Колектив Національної музичної академії України хоче позбутися імені російського композитора Петра Чайковського у назві закладу. Чайковський має піти в історію музики, а в історії цього закладу повинні лунати українські імена.

Колектив музичної Академії хоче позбутися імені Чайковського у назві закладу

Таку думку висловив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він наголосив, що зволікати з перейменуванням не можна, однак рішення про це повинні узгодити не тільки в самій Академії, а й в Міністерстві культури.

Наскільки мені відомо, настрої у цьому колективі, як раз такі, що хочуть прийняти рішення і позбавитися імені Чайковського у назві свого закладу. Але, думаю, це має бути позиція і закладу освіти, і Міністерства культури. Зрештою, затягувати з цим не можна. Чи це будуть громадські слухання, чи це буде публічна дискусія, але рішення треба прийняти та дати відповідь українському суспільству”, – розповів Кремінь у прямому ефірі ТК «5 канал».

Уповноважений додав, що ніхто не забороняє прихильникам композитора Чайковського слухати його музичні композиції чи транслювати його концерти по телебаченню, однак Академія належить українцям і має перебувати в українському музичному просторі.

Це питання цінностей, питання того, кому належить цей заклад освіти й культури. Він належить Україні, українським студентам, українській професурі та він повинен бути у завершеному українському інтелектуальному музичному просторі. Тому я вважаю, що Чайковський повинен піти в історію – в історію музики, а в історії цього закладу повинні звучати й лунати українські імена”, – пояснив він.

Читайте також: Громада підтримала перейменування вулиці на честь Ратушного, попри рекомендацію комісії

Довідка. Національна музична академія України імені Петра Ілліча Чайковського знаходиться у Києві по вул. Архітектора Городецького 1-3/11.

Нагадаємо, на сайті Кабміну з’явилась петиція з вимогою перейменувати Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського на честь одного з видатних українських композиторів. Вона буде розглянута урядом, якщо набере 25 тисяч голосів. Київська консерваторія вже виступила за збереження в назві імені Чайковського.

Як писав “ВК“, у застосунку “Київ Цифровий” 20 червня завершилося рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з РФ та її сателітами. Загалом було отримано понад 6,5 мільйона голосів. Нові назви вулиць Києва, за які проголосувала більшість громадян, будуть пріоритетними під час розгляду питання про перейменування у Київраді.

Великий Київ у Google News

підписатися