Перейменування вулиць Києва: чи будуть враховані результати електронного голосування

Автор: Володимир Хлєбников
08:45 23.06

Нові назви вулиць Києва, за які проголосувала більшість громадян, будуть пріоритетними під час розгляду питання про перейменування у міськраді.

Перейменування вулиць Києва: чи будуть враховані результати електронного голосування

Про це повідомив член комісії з найменувань при Київській міськраді Павло Островський.

Як писав “ВК“, у застосунку «Київ Цифровий» 20 червня завершилося рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з РФ та її сателітами. Загалом було отримано понад 6,5 мільйона голосів.

Островський наполягає, що в українському суспільстві зараз є “стійкий і високий запит на дерусифікацію топоніміки, символічного простору, історичних назв“.

Тому Київська міська рада ухвалила рішення про великий пакет перейменувань вулиць. Ті пропозиції, на які роками чекали кияни, їх підтримали. Ми відходимо від нав’язаних імперськими режимами російських і радянських назв і вшановуємо тих, хто насправді призначений для української історії, для української культури. Для мого покоління це великий плюс. Хоча у старшого покоління буде більше скепсису до цих перейменувань, ніж у молодого“, – сказав він в ефірі “Українського радіо”.

Читайте також: Громада підтримала перейменування вулиці на честь Ратушного, попри рекомендацію комісії

За його словами, в результаті голосування були випадки дублювання назв; з ними працюватиме експертна комісія.

По більшості об’єктів назви збережуться. Тобто ті, які були рекомендовані громадським обговоренням, будуть на першому місці. Окремим пакетом будуть проходити історичні назви, назви історичних місцевостей, те, на що був великий запит киян. Наскільки швидко будуть впроваджені ці назви — все залежить від депутатського корпусу. Чи знайдуть згоду депутати між собою. Громадськість вже висловилася з цього приводу“, – додав експерт.

Як писав “ВК“, на сайті Кабміну з’явилась петиція з вимогою перейменувати Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського на честь одного з видатних українських композиторів. Вона буде розглянута урядом, якщо набере 25 тисяч голосів.

Читайте також: Перейменування вулиць Києва: “слуга” Семенова поділилися розчаруванням через результати голосуванням

Великий Київ у Google News

підписатися