КМДА звинувачує Мінкульт у спробі зірвати пам’ятні заходи до 8 та 9 травня

Автор: Галина Ворона
14:25 08.05

Урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які мають відбутися на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, під загрозою зриву. Технічне обладнання для монтування сцени не пропускають на територію музею через усну заборону Міністерства культури України. За цікавим збігом обставин у музеї планувала меморіальні заходи і опозиційна “Європейська солідарність”.

КМДА звинувачує Мінкульт у спробі зірвати пам’ятні заходи до 8 та 9 травня

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

За її словами, це традиційний захід, який відбувається у Києві щорічно понад 20 років.

Сьогодні зранку нам стало відомо, що техніку та обладнання для монтування сцени не пропускають на територію музею. Пояснити причини такого рішення керівництво музею не може й посилається на пряму усну заборону Міністерства культури”, – розповіла Марина Хонда.

Вона додала, що за словами директора музею Івана Ковальчука, така вказівка надійшла прямо від міністра культури. При цьому жодних документів, які б підтверджували це рішення у керівництва музею немає.

Як зауважила чиновниця, мова фактично, йде про спробу зриву проведення традиційного щорічного заходу.

До слова, військові і техніка заблокували підступи до монумента Батьківщини-Мати та до Національного музею історії України у Другій світовій війні ще 7 травня. Як пояснили “Великому Києву”, такі заходи безпеки застосовані через участь перших осіб держави і особисто президента Володимира Зеленського у репетиції офіційних заходів, приурочених до 8-9 травня. 

Нагадаємо, КМДА анонсувала проведення 9 травня урочистостей “Пам’ятаємо – Перемагаємо!” на території Національного музею історії України у Другій світовій війні із нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

А партія Партія “Європейська солідарність” закликала киян прийти сьогодні ввечері до меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” вшанувати пам’ять воїнів, які наближали перемогу у 1945 році, і помолитися за тих, хто сьогодні тримає над нами небо на сході. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...