До речі, ідею київської влади щодо створення муніципального банку експерти з банківської справи назвали абсолютним безглуздям і потенційною розтратою коштів платників податків, тим паче у воєнний час.
За словами, депутата Київради від “Слуг” Ксенії Семенової, сьогодні міським депутатам обіцяли, що новий муніципальний банк не повторить долю збанкрутілого банку “Хрещатик”, однак голосів “за” Кличко не назбирав – рішення навіть не виносили на голосування.
“У нас уже був банк Хрещатик. Закінчилося схемачем державного масштабу. Попри обіцянки, що цього разу точно буде інакше, голосів не зібрали.
Але ж не відміняти термінове засідання, а то ще хтось здогадається, що зібрали його заради банку”, – пояснила Семенова на своїй сторінці у Facebook.
Сьогодні замість голосування щодо створення муніципального банку депутати підтримали підприємців та скасували орендну плату та податок на землю за три місяці війни.
Нагадаємо, 5 вересня перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив про плани створити муніципальний банк і подати заявку на відкритий конкурс аби викупити неплатоспроможний банк “Січ”. Експерти з банківської справи пояснили чому це рішення неприйнятне та згадали збанкрутілий банк “Хрещатик”, в якому розміщувалися рахунки та проводились платежі більшості столичних комунальних підприємств.
Банк “Хрещатик” у 2016 був визнаний НБУ банкрутом і ліквідований. У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб заявляли, що власники та керівництво банку “Хрещатик”, використовуючи різні схеми, вивели з банку активи на суму щонайменше 3 млрд грн.
Як повідомляв “ВК”, Миколу Поворозника звинуватили у вимаганні 371 тис дол. Кличко натякнув, що справу його зама могли сфабрикувати. Сам Поворозник вважає, що те, що сталось, може бути пов’язано із професійною діяльністю та рейтингами міського голови Віталія Кличка, і попросив про відсторонення, яке мер підтримав.