Кличко планує перейменувати вулицю на честь Омельченка, хоча кияни проголосували проти

Автор: Галина Ворона
19:23 02.06.2023

Столичний голова Віталій Кличко попри небажання киян хоче назвати вулицю в центрі Києва іменем ексмера Києва Олександра Омельченка.

Кличко планує перейменувати вулицю на честь Омельченка, хоча кияни проголосували проти
оренда квартири Київ

Про це повідомляє “Хмарочос”.

За даними видання, Віталій Кличко зареєстрував проєкт рішення Київради про перейменування вулиці Павла Скоропадського у Печерському районі іменем Олександра Омельченка.

Журналісти нагадують, що в січні 74% киян висловилися проти такого перейменування в застосунку “Київ Цифровий”.

Необхідність перейменування Кличко аргументує тим, що під час активної дерусифікації топонімів у Києві виявилося дві вулиці Павла Скоропадського.

Так, Київрада перейменувала на честь гетьмана Скоропадського не лише вулицю Льва Толстого, але й розташований по інший бік площі Льва Толстого (зараз — Українських героїв) безіменний раніше проїзд між Великою Васильківською та Басейною. Цей проїзд Кличко й пропонує назвати на честь Омельченка.

У пояснювальній записці згадується, що Омельченко гідний вшанування, бо був мером Києва у 1999–2006 роках, має відзнаки Герой України та Заслужений будівельник.

Водночас киянам він запам’ятався як той, хто знищив трамвайне сполучення лівого й правого берегів, перебудував Майдану Незалежності під торговельний центр, дозволив знесення Сінного ринку і загалом за його керівництва розгорнулася неконтрольована забудова. Крім того, другий мер столиці був учасником кількох дорожніх аварій, внаслідок яких загинули дві людини.

Читайте також: Стійка на голові, піднімання Кличків та ДТП: чим запам’ятався Олександр Омельченко 

Нагадаємо, Олександр Омельченко помер помер у віці 83 роки 25 листопада 2021. Син Омельченка розповів про смерть батька.

Великий Київ у Google News

підписатися