Кличко отримав нагороду “Народний герой Чорнобиля” (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
12:28 26.04

Мер Києва Віталій Кличко разом із киянами-ліквідаторами аварії на ЧАЕС взяв участь у церемонії покладання квітів до меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи», що знаходиться у Святошинському районі столиці і який нещодавно оновили. Також мер столиці отримав нагороду «Народний герой Чорнобиля».

Кличко отримав нагороду “Народний герой Чорнобиля” (ФОТО) Фото: КМДА

Про це повідомляє КМДА.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять ліквідаторів страшної аварії світового масштабу. Людей, які ціною власного здоров’я і життя боролися із наслідками техногенної катастрофи, що сталася 35 років тому в Чорнобилі. Понад 600 тисяч людей тоді взяли участь у ліквідації аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Київ одним із перших долучився до ліквідації наслідків катастрофи. Його рятувальники були задіяні на всіх роботах. І столиця стала тоді новою домівкою для тисяч людей, яких відселили з Чорнобильської зони. Ми повинні пам’ятати тих, хто захистив нас від смертельної загрози», – наголосив Кличко.

Він зазначив, що багато ліквідаторів загинули від тієї дози опромінення, яку отримали на ЧАЕС. Хтось втратив близьких у цій трагедії. А більшість тих, хто вижили, мають проблеми зі здоров’ям.

Жертвам Чернобыля памятник

Також мер столиці отримав від Всеукраїнської нагородної ради чорнобильців нагороду «Народний герой Чорнобиля» за допомогу в спорудженні меморіального комплексу та за постійну соціальну підтримку героїв-ліквідаторів і членів їхніх родин. Нагороду міському голові вручив голова громадської організації «Пожежні Чорнобиля» Іван Ковальчук.

Зазначимо, що сьогодні в Києві проживає понад 48 тисяч осіб, які постраждали від наслідків катастрофи. Київ цього року виплатив матеріальну допомогу окремим категоріям киян до 35-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, 26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...