Кіна не буде. КМДА назвала кінотеатр “Київ” аварійним і небезпечним для життя (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
11:59 21.10.2021

Приміщення кінотеатру «Київ» у нинішньому стані не відповідає вимогам пожежної та техногенної безпеки. У КМДА наявні фото, які ілюструють реальний стан будівлі.

Кіна не буде. КМДА назвала кінотеатр “Київ” аварійним і небезпечним для життя (ФОТО)

Однак у повідомлені, розміщеному на сайті Прокуратури міста Києва, щодо оголошення підозри керівництву Департаменту комунальної власності, а також директору КП «Київкінофільм» у службовій недбалості, вказано, що згідно з висновком комплексної судової будівельно-технічної експертизи, приміщення кінотеатру «Київ» наразі повністю придатне для експлуатації за цільовим призначенням – організації кінопоказів.

«Об’єктивні ж обставини, що підтверджуються і відповідними фото, викликають питання, щодо кваліфікації експертів, які проводили дослідження й визнали придатність приміщень кінотеатру «Київ» для організації показів кіно та усвідомлення їхньої відповідальності за життя і безпеку людей, які з урахуванням таких висновків могли б відвідувати цю будівлю», – підкреслили в КМДА.

Новим орендарем було ініційовано проведення первинного обстеження систем протипожежного захисту будівлі кінотеатру «Київ», а також виконання робіт з наукового аналізу, проведення обстеження та визначення технічного стану будівлі кінотеатру «Київ».

Також за результатами перевірки придатності будівлі кінотеатру органами ДСНС було складено акт та видано припис із переліком 48 порушень.

Зокрема, у приміщенні кінотеатру відсутні системи димовидалення, мовного сповіщення про пожежу, автоматизації систем протипожежного захисту, блискавкозахист. У неробочому стані перебуває система внутрішнього протипожежного водопостачання, система автоматичної пожежної сигналізації, металеві конструкції не забезпечують клас вогнестійкості R60. Евакуаційні виходи не відповідають нормам евакуації людей при пожежі, а в об’ємі сходової клітини на вихід зовні – влаштовано приміщення. Це неповний перелік виявлених порушень, які можуть призвести до загрози життю та здоров’ю людей.

7 червня 2020 року під будівлею столичного кінотеатру «Київ» відбувся мітинг до річниці його закриття. Активісти вимагали від київської влади визнати чинну оренду з мережею «Сінема Центр» недійсною та провести новий конкурс, який брав би до уваги концепцію розвитку культурного центру та позицію кіноспільноти.

Згодом у червні 2020 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду поставив крапку в суперечках про правомірність перемоги ТОВ «Сінема-Центр» в аукціоні на оренду приміщення кінотеатру «Київ» і підтвердив її законність.

1 червня 2021 року Господарський суд Києва повернув приміщення кінотеатру «Київ» попередньому орендарю – ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».

Великий Київ у Google News

підписатися