КіберКіт навчає: як не потрапити у пастку викрадачів грошей з карток, читаючи новини в інтернеті

Автор: Оксана Тупальська
21:57 13.06

Переглядаючи новини онлайн можна натрапити на гіперпосилання, перехід за якими спрямує вас до небезпечних ресурсів. Як не потрапити до шахраїв розкажемо разом з КіберКотом від Нацбанку та Держспецзв'язку.

Гіперпосилання – це підкреслений фрагмент тексту, натискаючи на який здійснюється перехід на іншу сторінку, відкривається зображення або завантажується файл. Наведіть курсор на гіперпосилання в тексті, щоб побачити повне посилання.

Якщо посилання викликає сумніви, скопіюйте його та вставте у відповідне поле на вебсайті Unshorten.it і сервіс відобразить повну адресу ресурсу, а також надасть інформацію про потенційні загрози, які можуть бути пов’язані з цим посиланням.

Уникайте підозрілих доменів, які містять орфографічні помилки або випадкові символи.

Якщо з вами поділилися посиланням на невідомий раніше вебсайт, перевірте його за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, www.virustotal.com.

Встановіть розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io. Це розширення може попередити вас, перш ніж ви перейдете за підозрілим посиланням.

Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або підозрілих вебсайтів. Якщо ви не впевнені в надійності посилання, краще не переходити за ним.

Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки, неймовірні пропозиції або інші привабливі можливості. Ось кілька додаткових ресурсів, які допоможуть вам перевірити
скорочене посилання на надійність:

▪ nadiyno.org/short-link
▪ indevlab.com/uk/blog-ua/yak-rozpiznati-nebezpechni-posilannya
▪ hyperhost.ua/info/uk/yak-pereviriti-bezpeku-posilannya-na-sait

Пам’ятайте, що завжди краще перестрахуватися, ніж ризикувати заразити свій комп’ютер шкідливою програмою або втратити особисті дані.

Останні новини