Керівник групи з перейменувань вулиць Києва: чи дійсно українська культура є настільки убогою, що ми потребуємо в неї вмонтовувати Пушкіна?

Автор: Ольга Даниленко
17:33 29.10.2022

Ми не повинні бути нейтральними щодо дерусифікації топоніміки столиці, адже є спадкоємцями тисячолітньої історії, культури та духовного світу. Ландшафт кожного історичного міста має бути наповнений сенсами.

Керівник групи з перейменувань вулиць Києва: чи дійсно українська культура є настільки убогою, що ми потребуємо в неї вмонтовувати Пушкіна?

На цьому наголосив керівник експертної групи з перейменувань вулиць у Києві, історик, офіцер ЗСУ Олександр Алфьоров.

Всім, хто досі ностальгує за вулицею Пушкінською та сумнівається у необхідності демонтажу пам‘ятників російських письменників, науковець порадив після перемоги українців у війні подумати: “Чи дійсно українська культура є настільки убогою, що ми потребуємо в неї вмонтовувати Пушкіна, Достоєвського чи Тургенєва?”.

Історик не приховує радості, адже у Києві нарешті увіковічили пам’ять видатного громадського діяча, мецената Євгена Чикаленка. 

“Він був будителем української нації, по суті – сірим кардиналом культури. І ми про нього забули. І сьогодні ми згадуємо його пам’ять, адже вона є не пошанованою. Дуже багато людей казало, давайте Пушкінську перейменуємо на театральну, як би нейтральна назва. Але ця нейтральність губить нашу державу. Ми не можемо бути нейтральними. Ми спадкоємці величезної історії, культури, духовного світу. І ця нейтральність призводить до того, що нейтральна людина стає, як кажуть політологи – болотом”, – пояснив історик в ефірі “Радіо НВ”.

За словами керівника експертної комісії з перейменувань, невдовзі у Києві будуть декомунізовані такі вулиці як Ягідна, Садова і Виноградна.

“Які сенси мають ці вулиці? Сірі назви, які нічого не позначають, нічого не несуть. Про що ці вулиці – ні про що. Це не маркери, це просто якісь назви. Якщо ми говоримо про ландшафт кожного історичного міста, ми маємо розуміти, що цей ландшафт має бути наповнений сенсами”, – пояснив історик.

Нагадаємо, 27 жовтня депутати підтримали киян і перейменували ще 49 вулиць. Загалом у столиці після 24 лютого 2022 року вже перейменовано 193 об’єкти – вулиці, провулки, полощи та бульвари. У Києві з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці  Романа Ратушноговидатного громадського діяча Євгена Чикаленкалідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва тощо.

Також 27 жовтня депутати Київради все ж таки дали дозвіл на перетворення урочища “Лиса Гора” Голосіївського району Києва на Національне меморіальне військове кладовище. Столичні представники громадськості лютують.

“ВК” вже писав чому на Лисій Горі не можна будувати військове кладовище та що необхідно знати тим, хто ніколи не був на цій горі.

Великий Київ у Google News

підписатися