Карантинний Великдень: як святкуватимуть українці

Автор: Марія Супрун
15:58 29.04

Вже другий рік поспіль в Україні служби в церквах на Великодні свята проводитимуться з урахуванням карантинних вимог.

Карантинний Великдень: як святкуватимуть українці

Уряд не буде запроваджувати жорсткіші обмеження на Великдень та травневі свята. Але посилить заходи контролю за дотриманням уже встановлених правил, зокрема, через натовпи у Вербну неділю.

На богослужіннях віряни обов’язково мають бути у масках як усередині храму, так і на вулиці під час освячення святкової їжі. Між людьми повинна бути дотримана дистанція в 1,5 метра.

Окрім цього, вірянам радять не йти до церкви всією родиною, а відправити на обряд освячення пасок по одній особі від сім’ї.

А ще краще залишитися вдома – великодні служби будуть транслюватись онлайн, а масове освячення пасок проводитимуть на хлібокомбінатах.

Зазначимо, що Київ на Великодні свята виходить з локдауну, але влада ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування. Серед іншого, освячення пасхальних кошиків церкви мають проводити лише за межами храму з дотриманням відстані не менше 1,5 м між прихожанами. А шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) рекомендують виявляти через поклоніння перед ним, без цілування.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...