Карантин, день 94. Чи продовжуватимуть обмеження після 22 червня

08:58 13.06.2020

Останні кілька днів в Україні фіксують рекордну захворюваність на COVID-19. Багато областей не готові до наступного етапу послаблень. Якщо показник буде зростати, Київ навіть планує повернути частину карантинних обмежень – знову закрити ринки, дитсадочки, торговельні центри та ін. Чи продовжуватимуть карантин після 22 червня – питання, яке цікавить багатьох українців.

Карантин, день 94.  Чи продовжуватимуть обмеження після 22 червня
Світлодіодне освітлення

Чи варто посилювати, продовжувати чи, навпаки, послаблювати карантин та до яких наслідків це може призвести, разом з лікарями розбиралися “Факти ICTV“.

В Україні уряд вже п’ять разів продовжував карантин. Востаннє – до 22 червня. Водночас був запроваджений адаптивний карантин – коли послаблення обмежень можна вводити в окремих областях. Якщо регіон відповідає необхідним критеріям, йому дозволяють переходити на новий етап.

Водночас, Київ та дев’ять областей, в тому числі і Київська, не відповідають необхідним критеріям для послаблення карантину. Крім того, за словами мера Києва Віталія Кличка, якщо показник щодо захворюваності сягне в місті 24 хворих на 100 тисяч людей, Київ буде змушений повернути частину обмежень, а саме – знову закрити ринки, дитсадочки, торговельні центри та ін.

Чи потрібно продовжувати карантин? 

Голова медкомісії Києва Олег Гелевей висловив думку, що карантин в Україні продовжать після 22 червня, адже кількість хворих зростає.

За словами інфекціоніста Олени Соколової, це правильне рішення, і продовжувати треба доти, поки не покращиться епідеміологічна ситуація в країні.

У нас люди розслабились і не дотримуються карантину у громадських місцях, транспорті, магазинах та аптеках. Маски носять на підборідді, дистанції не дотримуються, а захворюваність зростає”, – розповіла лікар.

Однак зараз продовження карантину – майже формальність, адже 80% людей перестали дотримуватися обмежень. Тож, можливо, карантин і взагалі варто посилити, щоб хоч трохи стримати розповсюдження хвороби.

Стратег, інфекціоніст Вадим Арістов зазначив, що продовжити загальнонаціональний карантин зможуть, якщо критеріям не відповідатимуть щонайменше 10 регіонів.

Карантин необхідно продовжувати в 11 регіонах – наприклад, у Чернівецькій області. В деяких його потрібно зробити більш жорстким. Скасувати роботу місць, де є велике скупчення людей – ТРЦ, ринки, можливо пляжі. Також потрібно перевіряти дотримання заборон.

Через відсутність колективного імунітету у перспективі може відбутися друга хвиля епідемії, і, відповідно, коли це станеться, треба буде вводити більш суворі заходи.

Що з дитячими садками та таборами

Велике питання викликають дитячі садочки – для чого їх потрібно відкривати. За словами Соколової, окрім коронавірусу, діти можуть додатково підчепити ще й літні інфекційні хвороби.

Я категорично проти відкриття дитячих садочків та таборів, тому що летальність та захворюваність зростає, а лікарні Києва заповнені вже на 50%”, – зазначила Олена Соколова.

Вадим Арістов вважає, що відкриття садочків – це політичне рішення.

Діти можуть підхоплювати хворобу і передавати літнім людям і теж сприяти циркуляції інфекції в суспільстві, однак з економічної точки зору їх потрібно відкривати. Це дозволяє активніше працювати батькам”, – зазначив Арістов.

А от відкриття дитячих таборів, на думку лікаря, не є дуже важливим суспільним рішенням.

Ці заклади, на жаль, не відповідають ознакам високої суспільної важливості, однак мають небезпеку. Якщо туди хтось приїде з інфекцією, то там з високою імовірністю буде суттєвий спалах”, – додав Арістов.

Такі заклади потребують особливої уваги, тому краще зараз їх не відкривати. Але з ним не згодні робітники дитячих таборів, які прийшли під Кабмін, вимагаючи відкриття закладів.

Чи потрібно хвилюватися

В Україні вже кілька днів поспіль фіксують рекордну захворюваність на COVID-19. Загальна кількість випадків невпинно наближається до 30 000. Найімовірніше, на думку Арістова, в Україні спостерігається другий пік захворюваності, однак лякатися не варто.

Найголовніше, що немає перевантаження медичної системи – приріст активних випадків не вийшов за межі попередньої хвилі. Тобто поки виліковується більше, ніж інфікується нових – і дефіциту апаратів ШВЛ не очікується.

Читайте також: Київ. Як скептицизм переміг вірус

Нагадаємо, з 15 червня відновлюються міжнародні авіарейси. В цей день зможемо літати у 6 країн, а з 1 липня з України вже буде 20 регулярних рейсів. 

По маршруту Kyiv Boryspil Express з 15 червня щоденно курсуватимуть 6 поїздів — по 3 зранку та ввечері.

Немає сумнівів, що карантин пішов на користь залізничному вокзалу – без МАФів його просто не впізнати (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися