Карантин, день 560. Від сьогодні COVID-сертифікати стають “квитком у краще життя”

Автор: Галина Ворона
08:29 23.09

Від сьогодні в усіх регіонах країни скасовується “зелений” рівень епіднебезпеки і запроваджується “жовтий”. Це означає додаткові обмеження щодо дистанції та кількості місць у громадських закладах. Та бізнес може не дотримуватись цих обмежень, якщо працівники і відвідувачі мають COVID-сертифікати

Карантин, день 560. Від сьогодні COVID-сертифікати стають “квитком у краще життя”

Зокрема, у жовтій зоні передбачено:

  • заборонено проводити масові заходи за участю більш ніж 1 людина на 4 кв. м площі приміщення або наповненістю залів понад 2/3 у кожному;
  • не більше 4 осіб у закладах харчування за столиком, а відстань між столами – мінімум 4 метри
  • кінотеатри та інші заклади культури можуть працювати із заповненістю залів менше як на 2/3 або 50% місць у кожному окремому залі;
  • робота спортзалів і фітнес-центрів можлива при завантаженості більш ніж 1 людина на 10 кв. м;
  • роботу навчальних закладів, крім тих, де щонайменше 80% працівників мають “жовтий” або “зелений” Covid-сертифікат.
  • громадські заклади (кафе, театри, концертні майданчики, кінотеатри тощо) працюють без обмежень, якщо щонайменше 80% персоналу і 100% відвідувачів, крім осіб до 18 років, вакциновано від COVID-19 однією або двома дозами і пред’явили відповідний сертифікат.
  • При цьому бізнесу пропонується два варіанти роботи:
  • працювати без додаткових обмежень, але для цього 80% персоналу та всі відвідувачі повинні мати «жовтий» ковід-сертифікат, що засвідчує отримання однієї дози вакцини, негативний ПЛР-тест або довідку про одужання. Бізнес має самостійно перевіряти наявність цих документів.
  • працювати з усіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони й не перевіряти відповідні документи про вакцинацію. Вибір залишається за підприємцями, і ми впевнені в їхній відповідальній позиції.

Карантинні обмеження з 23 вересня  в інфографіці:

До слова, у зв’язку з посиленням карантинних обмежень із сьогоднішнього дня майже половина шкіл Київщини не зможе продовжити роботу (ПЕРЕЛІК)

Читайте також: Вакцинацію в Україні оголосили обов’язковою: заява МОЗ

Як повідомлялося раніше, у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, Уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про продовження дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року.

Великий Київ у Google News

підписатися