Вакцинацію в Україні оголосили обов’язковою: заява МОЗ

Автор: Тетяна Сененко
15:44 22.09

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко оголосив про введення обов’язкової вакцинації проти коронавірусної хвороби для працівників освіти і чиновників.

Вакцинацію в Україні оголосили обов’язковою: заява МОЗ

 Про це глава МОЗ сказав на засіданні уряду в середу, 22 вересня.

«За результатами урядової наради пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкової профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби Covid-19. Зокрема, для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, місцевих державних адміністрацій», – сказав Ляшко.

(з 19:17 у відео)

Міністр підкреслив, що обов’язкова вакцинація цілком законна. Зокрема, це передбачено статтею 12 закону України про захист населення від інфекційних хвороб.

Ляшко також підкреслив, що Європейський суд з прав людини підтвердив законність обов’язкової вакцинації і її відповідність конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Читайте також: Карантин, день 559. Захворюваність за останній тиждень зросла на 68%

Він зазначив, що визначення переліку працівників, які мають пройти обов’язкову вакцинацію, відноситься до повноважень МОЗ.

«Прошу підтримати відповідне протокольне доручення, що дозволить реалізувати цю функцію та зробити ще один, ефективний крок у подоланні коронавірусної хвороби», – додав Ляшко. 

Нагадаємо, з четверга, 23 вересня, на всій території України буде встановлений «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, зокрема і в Києві.

 

Великий Київ у Google News

підписатися