Карантин, день 555. За що має платити хворий на коронавірус і чи потрібна декларація

Автор: Любава Лисичкіна
09:07 18.09

Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів.

Карантин, день 555. За що має платити хворий на коронавірус і чи потрібна декларація

Про це Національна служба здоров’я України повідомила у Телеграмі.

Пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. З підозрою на COVID-19 до найближчого центру надання первинної допомоги можна звернутися без декларації, йдеться в повідомленні.

Якщо пацієнт має легкі симптоми, сімейний лікар надає рекомендації щодо самоізоляції, лікування та алгоритму дій у разі погіршення стану, зазначають у НСЗУ.

У НСЗУ уточнили, що бригада екстреної медичної допомоги виїжджає до пацієнта з COVID-19 та з підозрою на нього у разі критичного стану. Наприклад, коли у людини спостерігається утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38°C тощо.

Наголошується, що стаціонарна медична допомога для пацієнта з коронавірусом також є безплатною. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів.

Додамо, з 35 пацієнтів 32 потребують додаткового кисню: ситуація у столичній лікарні.

Великий Київ у Google News

підписатися