Карантин, день 543. Любителі спиртного заражаються коронавірусом частіше і хворіють важче

Автор: Галина Ворона
08:20 06.09

Люди, небайдужі до алкоголю, ризикують заразитися коронавірусом вдвічі частіше, ніж ті, хто веде здоровий спосіб життя. Крім того, “друзі чарки” переносять хворобу важче, ніж непитущі.

Карантин, день 543. Любителі спиртного заражаються коронавірусом частіше і хворіють важче

Таких висновків дійшли вчені з Індіанського університету в Блумінгтоні (США). Результати їхнього дослідження опубліковані в виданні MedRxiv.

У дослідженні взяли участь понад 1000 здорових добровольців, середній вік яких становить 20 років. Ніхто з них не хворів коронавірусом.

Спочатку їх розділили на кілька груп, залежно від частоти і обсягу вживання алкоголю. В результаті 810 осіб потрапили в групу малопитущих і непитущих, а інша частина – в групу любителів спиртного.

У наступні місяці частина людей, що беруть участь в експерименті, захворіли COVID-19: 44 ПЦР-тесту виявилися позитивними. Цікаво, що приблизно половина з них (23 людини) були з групи непитущих, а 21 – що зловживають спиртними напоями.

Однак, якщо врахувати що в групі малопитущих 810 чоловік, а зловживають вдвічі менше (409 чоловік), то виходить, що послідовники Бахуса заражаються в 1,89 рази частіше, ніж непитущі. І, судячи з подальших спостереженнями експертів, переносили хворобу алкоголіки важче, у них на 18 відсотків частіше була присутня така симптоматика, як втрата нюху, головний біль, ломота в тілі і кашель.

Вчені знайшли також пояснення своїх висновків. Алкоголь, як відомо, пригнічує імунітет, і людина не справляється з атакою вірусу. А більш часті випадки заражень також просто пояснити: адже люди напідпитку часто нехтують санітарними правилами.

Читайте також: Карантин, день 542. COVID-19 може запустити супершвидке старіння органів

Великий Київ у Google News

підписатися