Карантин, день 542. COVID-19 може запустити супершвидке старіння органів

Автор: Галина Ворона
09:26 05.09

Органи людей, які перехворіли COVID-19, можуть почати “старіти” з величезною швидкістю.

Карантин, день 542. COVID-19 може запустити супершвидке старіння органів

До такого висновку прийшли американські вчені, повідомляє New York Times.

Спостереження проводилися на основі анонімних медичних записів Управління охорони здоров’я ветеранів США, тому пацієнти були представлені в основному білими чоловіками з середнім віком 68 років

Науковці вивчали стан здоров’я 89 тис. людей, які перехворіли COVID-19, і 1,6 млн людей, що не зазнали впливу SARS-CoV-2. 

Вчені прийшли до висновку, що після хвороби у 30-40 річного здорової дорослої людини щорічна втрата функції нирок становить близько 1%.

Водночас у 4757 пацієнтів після коронавірусу спостерігалася 30% -ва втрата функції нирок протягом року. Це еквівалентно старіння органу на 30 років.

Серйозні інфекції в майбутньому можуть стати причиною хронічної хвороби нирок, або зовсім завдати незворотної шкоди цьому парному органу.

Медики не прийшли до точного висновку про те, чому так через COVID-19 страждають саме нирки. Даний орган може бути особливо чутливим до запальних процесів в організмі або до активізації імунної системи. Також функцію нирок можуть порушувати проблеми зі згортанням крові.

Читайте також: Карантин, день 541. Вчителі заражаються ковідом не частіше за інших

Нагадаємо, у столичних ТРЦ відкрили п’ять пунктів щеплення.

Великий Київ у Google News

підписатися