Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов в ефірі каналу «Україна 24».
«На моє переконання, раніше літа або навіть осені на комерційному ринку вони навряд чи з’являться», – заявив він.
Степанов стверджує, що Україна зможе забезпечити кожного громадянина безкоштовною вакциною від коронавірусу.
Він також нагадав, що МОЗ не займається питанням поставок вакцин до аптек.
До слова, всього у Києві задекларували 86 стаціонарних пунктів щеплень, частина з них, 32 пункти, почнуть свою роботу в понеділок, бо закінчили навчання.
Вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Першим індійською вакциною прищепився медик із Черкас. Київщина отримала 16 600 COVID-вакцин Oxford/AstraZeneca. Першою щеплення проти коронавірусу отримала лікарка Тетяна Шульженко, яка працює завідувачкою дорослого інфекційного відділення у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні.Українців наразі вакцинують препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca).
У Києві вакцинація проти COVID-19 стартувала 25 лютого, щепили вакциною Covishield /AstraZeneca.
Після ін’єкції вакцини Covishield\AstraZeneca можливі такі реакції організму, як втомлюваність, головний біль, лихоманка та безсоння. Також відомі декілька порад, що робити при побічних реакціях на вакцину від COVID-19.
В той же час міністр МОЗ Максим Степанов доводить, що вакцинаCoviShield абсолютно безпечна і він вже вакцинував проти коронавірусу своїх батьків. Всупереч словами очільника МОЗ, щеплений санлікар Ляшко зліг з коронавірусом.
На першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ у зоні ООС. Журналістка “Великого Києва” також записалась на вакцинацію – її черга наступить десь між 2040 та 2056 роками.