Карантин, день 313. Водохреща під час обмежень

08:23 19.01.2021

Сьогодні, 19 січня, українці відзначають одне з головних християнських свят – Хрещення Господнє. Вважається, що в цей день у всіх водоймах вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби. Водночас, в Україні діє так званий “карантин зимових канікул”. Чи діятимуть обмеження під час купання?

Карантин, день 313. Водохреща під час обмежень Фото: Великий Київ
оренда квартири Київ

КП «Плесо» наголошує, що цього року масштабного купання на Водохреща не буде, але Держпродспоживслужба купання не скасовувала, а назвала правила.

У зв’язку із карантинними обмеженнями, що діють на території області, заходи на водних об’єктах з нагоди Водохреща 19 січня 2021 року проводитися не будуть, місця для купання не обладнуватимуться”, —розказали у  “Плесо”.

В той же час керівник Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан розповів, що постановою уряду дозволяється проводити такі заходи, але за умови дотримання безпечної дистанції – 1 людина на 5 квадратних метрів.  

Ми не скасовували купання на Водохреще, у жодному разі. Це, навпаки, загартовування для організму людини. До того ж, Водохреще – релігійне свято. А постановою уряду дозволяється проводити такі заходи, але за умови дотримання безпечної дистанції – 1 людина на 5 квадратних метрів. Масове скупчення людей ми не рекомендуємо, але скупатися в ополонці не забороняємо”, – зазначив Рубан.

Зазначимо, що в Києві традиційно будуть організовані купання на декількох водоймах. Локації тут.   

На Водохреща відкриють другий вихід на станції “Гідропарк”. Як зазначається, вестибюль №2 (східний) працюватиме 19 січня з 10:00 до 17:00, а вестибюль №1 у звичайному режимі.

Щодо погоди, то вона буде морозною. У Києві вдень стовпчик термометра сягатиме -12°С. Місцями очікується сніг.

Водночас, Православна церква України розповіла про міфи купання на Водохреще. А гінеколог попередила, що буває з купальницями на Водохреща.

На Водохреще на водоймах чергуватимуть рятувальники. Вони нагадали правила безпечного святкування:

  • занурюватися (купатися) треба в спеціально обладнаних місцях біля берега під наглядом рятувальників та медичних працівників;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • до води необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг;
  • занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, це може призвести до шоку від холоду;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної вам глибини, але не плавайте;
  • не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
  • при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і одягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю або узвару.

Великий Київ у Google News

підписатися