Кому в ополонку зась. Гінеколог попередила, що буває з купальницями на Водохреща

21:39 18.01.2021

Купання в крижаній воді — не забавка, а серйозне рішення, і воно має бути свідомим та безпечним для вашого здоров’я.  Гінекологиня розповіла, що занурюватися в ополонку можна жінкам, які впродовж мінімум 5-6 місяців загартовували організм і мають міцне здоров’я.

Кому в ополонку зась. Гінеколог попередила, що буває з купальницями на Водохреща
оренда квартири Київ

Як  пише ТСН, цитуючи  лікарку акушерку-гінекологиню  однієї зі столичних клінік  Юлію Ніжинську, для занурення в ополонку  на Водохреща жінка має попередньо  загартовувати організм.  Якщо жінка  попередньо не готувалася до занурення, пірнати в ополонку лікарка  не рекомендує.

“Під час ритуального купання в крижаній воді підвищується рівень стресу. Організм збільшує вироблення тепла — прискорюється серцебиття, підвищується температура тіла й артеріальний тиск, звужуються судини, посилюється циркуляція крові.  На тлі холодового стресу імунна система слабшає, що сприяє активізації умовно-патогенних мікроорганізмів, зокрема, й в органах малого тазу”, – говорить гінекологиня.

Зазначаючи, що це  підвищує ризик розвитку запальних процесів придатків і загострення хронічних гінекологічних хвороб. Приміром, якщо жінка мала запалення яєчників, після занурення у холодну воду воно може загостритися.

Від занурення в крижану воду Ніжинська  радить  утриматися вагітним жінкам — різке скорочення м’язів матки може призвести до викидня. У жінок, які вже народили малюка та годують грудьми, холодовий стрес може викликати завершення лактації, лактостаз (застій молока), мастит (запалення молочних залоз).

” Якщо ви маєте хронічні гінекологічні та інші захворювання, протягом року не відвідували гінеколога та сімейного лікаря, я рекомендую утриматися від занурення в ополонку. Купання в крижаній воді — не забавка, а серйозне рішення, і воно має бути свідомим та безпечним для вашого здоров’я.  Не рекомендую занурюватися в ополонку жінкам, у яких зараз менструація. Оскільки підвищується ризик інфікування внутрішніх статевих органів та відбувається неконтрольоване скорочення м’язів матки”, – зауважує медик.

Крім цього, відмовитися від січневого купання  гінекологиня радитьлюдям, які мають:

  • цукровий діабет;
  • недоліковані простудні захворювання;
  • серцево-судинні хвороби (різке звуження судин може призвести до інфаркту чи інсульту);
  • хронічні хвороби дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту та сечовидільної системи;
  • інфекційні захворювання;
  • судомний синдром;
  • температуру тіла від 37 градусів;
  • алергію на холод.

 Також Ніжинська радить не  перебувате у воді понад 60 секунд, а після купання обов’язково випити склянку гарячого чаю або какао та зігрійтеся. Новачкам  же рекомендує занурюватися у воду на 20-30 секунд до шиї.  

До слова, останніми роками в час святкування Хрещення Господнього українці все частіше долучаються до масових пірнань в ополонку.  

Великий Київ у Google News

підписатися