Карантин, день 250. Коли визначать результати ефективності обмежень у вихідні дні

08:10 17.11.2020

Карантин вихідного дня в Україні було запроваджено, щоб зменшити кількість хворих на коронавірус і госпіталізацій до медзакладів. Але реальну дієвість нових обмежень вдасться оцінити лише через два тижні.

Карантин, день 250. Коли визначать результати ефективності обмежень у вихідні дні

Про це під час брифінгу розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Вона пояснила, що після визначення перших результатів карантину вихідного дня, уряд буде вирішувати про подальші обмеження у боротьбі з пандемією. 

Основною метою запровадження карантину вихідного дня є зниження навантаження на медичну систему. Ми оцінимо дієвість карантину вихідного дня за динамікою госпіталізацій. Це не буде за сьогоднішніми показниками, а коли мине 10-14 днів. Після оцінки того, як діє карантин вихідного дня, будемо пропонувати наступні кроки, такі рішення”, – сказала Микичак.

Микичак також порадила представникам малого бізнесу, які залишились без роботи через карантин, “шукати додаткові джерела доходу”, а також тимчасово йти працювати в лікарні.

Читайте також: Тестування як в Словаччині і відновлення COVID-фонду. Що пропонує Порошенко для порятунку країни

Додамо, що головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що внаслідок карантину вихідного дня в останні суботу та неділю вдалося скоротити мобільність населення на 18-27%. 

У першу “карантинну” суботу мобільність населення знизилася на 18%, у неділю – на 27%”, – зазначив Ляшко.

За його словами, якби в країні повноцінно виконувалися запропоновані карантинні обмеження, мобільність населення у вихідні знизилася б іще більше.

Ляшко висловив сподівання, що наступного тижня мобільність населення скоротиться ще вдвічі – до 50%, що, в свою чергу, призведе до зменшення соціальних контактів і контактів з інфікованими особами, і в підсумку знизить кількість госпіталізованих із COVID-19.

Нагадаємо, Кабмін до кінця місяця ввів карантин вихідного дня – працюють лише продуктові магазини, аптеки і транспорт. Водночас, у Верховній Раді хочуть скасувати цей карантин.

Великий Київ у Google News

підписатися