Кабмін до кінця місяця ввів карантин вихідного дня – що працюватиме

15:30 11.11.2020

Кабінет міністрів України підтримав введення на всій території країни карантину вихідного дня до 30 листопада. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду сьогодні, 11 листопада.

Кабмін до кінця місяця ввів карантин вихідного дня – що працюватиме

Жорсткий карантин діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Перші обмеження запровадять вже 14 листопада. Є ймовірність що такий карантин продовжать до грудня.

Так, у вихідні дні в країні будуть працювати лише продуктові магазини, аптеки (зокрема ветеринарні), транспорт та автозаправки.

Заборонено роботу торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, театрів, а також проведення масових заходів.

Також буде введена заборона на прийом відвідувачів в ресторанах, кафе та установах розважальної сфери. Заклади громадського харчування зможуть працювати виключно на виніс.

З 10 до 12 години запроваджують пріоритетні години для обслуговування пенсіонерів.

Карантин выходного дня

Економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому Уряд та МОЗ, разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні «карантину вихідного дня”, – зазначив премєр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Тому уряд готовий підставити плече, аби підтримати підприємців під час посиленого карантину вихідного дня. Зокрема, будуть відновлені та розширені наступні програми підтримки:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз оговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;
  • продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

За словами Зеленського, карантин вихідного дня триватиме кілька тижнів. Раніше Рада схвалила штрафи за неносіння масок у громадських місцях.

Нагадаємо, сьогодні проти карантину вихідного дня під Кабмін вийшли ресторатори та зазначили, що ресторани не є основним місцем розповсюдження коронавірусу (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...