Карантин, день 191. Нові експрес-тести на коронавірус та оновлений протокол лікування

08:44 19.09.2020

МОЗ оновило національний протокол та стандарти надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі. Документ, зокрема, передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування. Також через два тижні в нашу країну прибудуть нові експрес-тести.

Карантин, день 191. Нові експрес-тести на коронавірус та оновлений протокол лікування

Як розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, протоколом, зокрема, розширена схема використання глюкокортикоїдів, визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії, доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекції, також конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб. Загалом до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії при коронавірусній інфекції.

Водночас, він наголошує, що призначення того чи іншого лікарського засобу при COVID-19 має здійснюватись виключно з урахуванням індивідуального перебігу хвороби у кожного конкретного пацієнта. Протокол лікування розроблений виключно для медичних працівників. Громадян закликають не займатися самолікуванням і при перших симптомах звертатися до сімейного лікаря.

Крім того, згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги, особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та немає жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.

ПЛР-тестування має проводитись виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря, до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.

Як додав головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, через два тижні в нашу країну прибудуть нові експрес-тести, які теж зможуть виявляти коронавірус, причому всього за 30 хвилин. Можливо, це дасть змогу розпочати масове тестування українців.

Він зазначив, що метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест) залишається основним стандартом тестування, але скоро українців перевірятимуть скринінговим тестуванням за допомогою експрес-тестів на антиген.

З’явився новий вид експрес-тестування, який дозволяє за 30 хвилин мати результат – інфікована людина коронавірусом чи ні. Раніше експрес-тестування було на антитіла, воно виявляло вже сформований імуноглобулін в плазмі крові. Сьогодні це тестування на антиген, забирається зразок крові, як для ПЛР-тестування”, – сказав Ляшко.

Санлікар вказав на важливий момент: тестування стане доступніше, оскільки кожен сімейний лікар або медична бригада зможуть проводити його самостійно.

Як повідомлялося раніше, перші вакцини проти коронавірусу з’являться у світі навесні 2021 року. А необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.

Нагадаємо, з понеділка, 21 вересня, в Україні почне діяти новий поділ на карантинні зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. Київ і далі залишається в “помаранчевій” зоні, тому всі діючі обмеження триватимуть.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...