Карантин, день 108. Київщина закрутила гайки, Київ “все ближче” до цього рішення

09:22 27.06

Через погані показники Київщина все-таки вдалась до посилення карантинних обмежень. Рішення прийняли і ввели одразу ж у дію в п’ятницю пізно ввечері. Мер Києва також напередодні заговорив про те, що посилення обмежень у столиці “все ближче”.

Карантин, день 108. Київщина закрутила гайки, Київ “все ближче” до цього рішення

У Київській облдержадміністрації пояснюють посилення карантину перевищеним три дні поспіль показником динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 (норма не більше 10%).

Тому з 26 червня обмежили:

 • проведення масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних) у приміщеннях, встановити максимально допустиму кількість осіб – 10, за умови дотримання епідеміологічних правил;
 • час роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності скоротити до 22 години.

…і посилили контроль

 • за дотриманням протиепідемічних заходів при здійсненні регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному сполученні;
 • за дотриманням протиепідемічних заходів на ринках, в закладах торгівлі, харчування, дитячих дошкільних навчальних закладах;
 • встановити контроль щодо безумовного виконання суб’єктами господарювання обмежувальних протиепідемічних заходів під час погіршення протиепідемічної ситуації в області.

Керівництво області також наказало провести роз’яснювальну роботу серед населення області через ЗМІ, соціальні мережі та інші канали  інформації щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів під час погіршення протиепідемічної ситуації в області;

Обмеження будуть діяти до поліпшення епідеміологічної ситуації у Київській області. Ситуацію у регіоні будуть моніторити щоденно та у разі зміни показників будуть збирати комісії для запровадження або скасування послаблення протиепідемічних заходів.

загрузка...

Влада Києва теж тримає руку на пульсі і розглядає питання можливого повернення до суворих обмежень, які в тому числі стосуватимуться роботи громадського транспорту. Мер міста Віталій Кличко попередив, що місту доведеться повернутись до суворих обмежень, якщо кількість хворих зростатиме, а кількість вільних ліжок в опорних лікарнях найближчими днями суттєво зменшиться. Обмеження стосуватимуться і роботи громадського транспорту.

Обмеження реальні чи це тільки погрози мера? Порівняємо вчорашні показники МОЗу з тими, що були три дні назад, адже рішення приймається саме при перевищенні за 3 дні.

Така ситуація була 3 дні назад, 24 червня. Показник динаміки захворювання при нормі 10% в Києві він складає 11,55%, а в області – 23,23%.

Ось за 26 червня. Той самий показник в Києві зріс майже втричі, в області – вдвічі.

Читайте також: 40% українців вважають коронавірус розробкою для скорочення населення – опитування

Нагадаємо, з 22 червня почали діяти нові індикатори для оцінки епідемситуації. Регіон, у якому перевищений один із індикаторів, вважається регіоном із значним поширенням COVID-19. На основі оцінки епідемічної ситуації регіональні комісії ТЕБ і НС можуть вводити обмеження щодо:

 •  проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
 •  діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
 •  роботи метрополітену;
 •  перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
 •  відвідування закладів дошкільної освіти;
 •  роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
 • діяльності закладів харчування.

Останні три дні поспіль в Україні фіксують антирекорд захворюваності: 24 червня виявили 940 випадків коронавірусу, 25 червня – 994, 26 червня – 1109. Таким чином, загальна кількість хворих становить 41 117 людей. У Києві учора вперше зафіксували понад 100 хворих.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...