У Київській облдержадміністрації пояснюють посилення карантину перевищеним три дні поспіль показником динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 (норма не більше 10%).
Тому з 26 червня обмежили:
- проведення масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних) у приміщеннях, встановити максимально допустиму кількість осіб – 10, за умови дотримання епідеміологічних правил;
- час роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності скоротити до 22 години.
…і посилили контроль
- за дотриманням протиепідемічних заходів при здійсненні регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному сполученні;
- за дотриманням протиепідемічних заходів на ринках, в закладах торгівлі, харчування, дитячих дошкільних навчальних закладах;
- встановити контроль щодо безумовного виконання суб’єктами господарювання обмежувальних протиепідемічних заходів під час погіршення протиепідемічної ситуації в області.
Керівництво області також наказало провести роз’яснювальну роботу серед населення області через ЗМІ, соціальні мережі та інші канали інформації щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів під час погіршення протиепідемічної ситуації в області;
Обмеження будуть діяти до поліпшення епідеміологічної ситуації у Київській області. Ситуацію у регіоні будуть моніторити щоденно та у разі зміни показників будуть збирати комісії для запровадження або скасування послаблення протиепідемічних заходів.
Влада Києва теж тримає руку на пульсі і розглядає питання можливого повернення до суворих обмежень, які в тому числі стосуватимуться роботи громадського транспорту. Мер міста Віталій Кличко попередив, що місту доведеться повернутись до суворих обмежень, якщо кількість хворих зростатиме, а кількість вільних ліжок в опорних лікарнях найближчими днями суттєво зменшиться. Обмеження стосуватимуться і роботи громадського транспорту.
Обмеження реальні чи це тільки погрози мера? Порівняємо вчорашні показники МОЗу з тими, що були три дні назад, адже рішення приймається саме при перевищенні за 3 дні.
Така ситуація була 3 дні назад, 24 червня. Показник динаміки захворювання при нормі 10% в Києві він складає 11,55%, а в області – 23,23%.
Ось за 26 червня. Той самий показник в Києві зріс майже втричі, в області – вдвічі.
Читайте також: 40% українців вважають коронавірус розробкою для скорочення населення – опитування
Нагадаємо, з 22 червня почали діяти нові індикатори для оцінки епідемситуації. Регіон, у якому перевищений один із індикаторів, вважається регіоном із значним поширенням COVID-19. На основі оцінки епідемічної ситуації регіональні комісії ТЕБ і НС можуть вводити обмеження щодо:
- проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
- діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
- роботи метрополітену;
- перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
- відвідування закладів дошкільної освіти;
- роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
- діяльності закладів харчування.
Останні три дні поспіль в Україні фіксують антирекорд захворюваності: 24 червня виявили 940 випадків коронавірусу, 25 червня – 994, 26 червня – 1109. Таким чином, загальна кількість хворих становить 41 117 людей. У Києві учора вперше зафіксували понад 100 хворих.