Про це заявила колишня в.о. міністра МОЗ Уляна Супрун. Так, у Німеччині було зафіксовано спалах 36 випадків COVID-19, які пов’язують з курінням кальяну в барі. З ними контактували понад 300 людей, серед яких були діти та підлітки, яких потім ізолювали на карантин.
Супрун зазначила, що одноразові мундштуки, які пропонують в кальянних барах, не більше, ніж омана безпеки захисту від інфекції. Адже є ще трубки й резервуари з водою, де можуть накопичуватися патогени. Навіть, якщо їх ретельно дезінфікуватимуть після кожного з гостей бару, курці кальяну шерять мікробів з усіма, з ким розкурюють його. Особливо, коли смачно видихають кальянний дим у повітря.
Не обирайте такий відпочинок та застерігайте від нього інших!”, – закликала Супрун.
Як підкреслюють представники Національного інституту здоров’я, куріння кальянів становить загрозу непропорційного підвищення частоти COVID-19 серед молоді. Вони назвали кальяни ідеальним способом передачі нового вірусу. Дим кальяну, як і куріння звичайних чи електронних цигарок, робить дихальні шляхи вразливішими до респіраторних інфекцій та погіршує перебіг захворювання.
Читайте також: Київ. Як скептицизм переміг вірус
Останні дослідження та заяви науковців щодо зв’язку куріння кальяну та заражень COVID-19 зібрано в блозі Мікроб і я.
Зараз в підтримку Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну рекомендують повністю заборонити використання кальянів у всіх громадських закладах типу кафе, барів, ресторанів без жодних виключень, навіть за умови індивідуального використання мундштуків та шлангів. А також активно інформувати громадськість про високі ризики інфікування збудником COVID-19 при палінні кальянів.
Та навіть без пандемії, є безліч причин відмовитися від куріння кальяну – докладніше тут.
Нагадаємо, в Україні новий добовий антирекорд виявлених хворих на COVID-19. Наразі Київ та дев’ять областей, в тому числі і Київська, не відповідають необхідним критеріям для послаблення карантину. Чи продовжать карантин після 22 червня – читайте тут.