Зранку повідомлялося про обшуки у Дубінського, проте він сам заявляв, що ніяких обшуків у нього не відбувається.
Згодом прес-служба СБУ опублікувала новину про проведення обшуків у спільників народного депутата.
Серед світлин – співробітник СБУ біля зачинених дверей громадської приймальні когось із нардепів.
Зазначалося, що за даними слідства, нардеп використовував підконтрольну громадську організацію, щоб через неї вносити «потрібних людей» у систему «Шлях» як волонтерів. Таким чином, родич близької йому людини (яку в ДБР називають цивільною дружиною) виїхав через Молдову закордон. Після перетину кордону чоловік мав переганяти автомобіль самого ж Дубінського з автостоянки міжнародного аеропорту Кишинева до Відня.
В систему «Шлях» було внесено витяг з розпорядження Київської обласної військової адміністрації про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших формувань.
Зазначається також, що частину документів нардеп начебто ховав у свого колишнього помічника – депутата Київської обласної ради 8-го скликання, а також у свого близького родича.
Оприлюднено запис перехопленої розмови народного депутата, який дає розпорядження, як перетнути кордон та які дії необхідно виконати.
Видання УП повідомляло, що правоохоронці проводили 7 одночасних обшуків за місцем проживання народного депутата, у приміщенні громадської організації, її керівника і засновників, а також в інших осіб, які брали участь в організації незаконного перетину.
Розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до 7 років тюрми.
Олександр Дубінський прокоментував події у своєму ТГ-каналі:
“У мене немає ні цивільної дружини, ні цивільного чоловіка…”
Обшуки в Дубінського вже відбувалися 3 серпня 2023 року – після його повернення з закордонної поїздки. Тоді у ЗМІ було оприлюднено фото з Барселони, де Дубінський начебто перебував зі своєю дівчиною.
Водночас, начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Матвійчук раніше повідомляв, що не довіряє як документам в “Дії”, так і реєстрам в системі “Шлях”, за якими визначають право перетину меж:
“Наприклад, людина незаконно внесена систему. Але коли вона приїжджає до нас, ми її випустимо, якщо з документами все гаразд. За півтора року конче треба було ввести відповідальність за це (незаконне внесення до “Шляху” – прим.). Власне, як і за порушення термінів перебування за кордоном. Нам кажуть – ця особа не повернулася. А не повернулася – це через скільки: день, тиждень, місяць чи рік перебування?”.