Прикордонники не вважають чинним документом закордонний паспорт в Дії

Автор: Оксана Тупальська
17:07 01.11.2023

Якщо громадянин країни вирішує перетнути кордон, він має мати при собі усі документи в паперовому вигляді. Прикордонники “Дії” не вірять. Про це розповів начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Матвійчук.

Прикордонники не вважають чинним документом закордонний паспорт в Дії

“Паспорт в “Дії” може використовуватися тільки для ідентифікації особи, але не для перетину кордону, зокрема, через деякі нюанси, скажімо так, програмного продукту… У нас були факти спроб показати документи в псевдо “Дії””, – сказав Матвійчук в інтерв’ю.

Він наводить приклад, коли засвідчити своє право на перетин кордону за допомогою “Дії” намагалися ухилянти від служби в ЗСУ. 

“Людина стверджувала, що він – багатодітний батько, показує нам три свідоцтва в додатку. А при прискіпливій перевірці з’ясувалося, що він намагався ошукати прикордонників, демонструючи фальшиві свідоцтва в підробленому додатку”, – говорить прикордонник.

З недовірою говорить Матвійчук і про реєстри в системі “Шлях”, за якими визначають право перетину меж:

“Наприклад, людина незаконно внесена систему. Але коли вона приїжджає до нас, ми її випустимо, якщо з документами все гаразд. За півтора року конче треба було ввести відповідальність за це (незаконне внесення до “Шляху” – прим.). Власне, як і за порушення термінів перебування за кордоном. Нам кажуть – ця особа не повернулася. А не повернулася – це через скільки: день, тиждень, місяць чи рік перебування?”.

Прокоментували заяву прикордонника в Мінцифрі:

“За законом перетин кордону із цифровим закордонним паспортом у “Дії” не передбачений і ніколи не був упроваджений”, – написала в ТГ-каналі прес-служба міністерства. 

Нагадаємо,  на платформі Дія.Освіта усім незалежно від віку та рівня знань можна безкоштовно долучитися до професійних курсів. 

Великий Київ у Google News

підписатися