Із зашморгами на шиях. У Чорнобилі жорстоко вбивають коней Пржевальського (ФОТО 18+)

18:28 04.12.2020

У Чорнобильській зоні відчуження в смертельну пастку браконьєрів втрапили двоє коней Пржевальського – кобила та лоша. Екологи просять громадськість про допомогу у боротьбі з кривавою діяльністю мисливців на тварин.

Із зашморгами на шиях. У Чорнобилі жорстоко вбивають коней Пржевальського (ФОТО 18+)
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили на сторінці радіаційного заповідника у Facebook.

Другого грудня біля села Корогод тварин було знайдено мертвими із зашморгами на шиях.

Бідолашні тварини намагались звільнитись з пасток, але загинули. Трупи об’їли вовки та круки…” – розповідають працівники заповідника.

До слова, більше 20-ти років тому саме ліси чорнобильської зони стали прихистком для 36 тварин цього вимираючого виду. Сьогодні ж, у Зоні їх налічується вже біля 150.

 

Екологи наголошують, що на території зони відчуження встановлена не одна така пастка. Їх потрібно розшукати й знищити, а заодно й сотні інших небезпечних предметів, що є потенційною небезпекою для місцевих тваринок.

Каналізаційні колодязі, залишки натянутих дротів, особливо колючих, проржавілі металеві труби і т.д. – це все необхідно збирати, утилізувати, розчищати чи засипати”, – заявляють працівники Заповідника. 

Чорнобильська зона відчуження потребує серйозного очищення від численних людських “артефактів”, які залишились тут після катастрофи.

Найприкріше те, що окрім “старих” загроз з’являються нові, більш небезпечні для місцевих представників тваринного світу.

Однак найстрашніше серед всього цього мотлоху – пастки-петлі на великих копитних, свідомо встановлені хижими двоногими, яких важко назвати навіть браконьєрами, бо це – шкуродери, паразити й бездушні циніки”, – підкреслюють екологи. 

Вони передали правоохоронцям, усі знайдені докази злочину, але не надто вірять у швидкий пошук винуватців. Їм необхідна допомога громадськості, активістів, меценатів – усіх, кому не байдужа доля Чорнобильського заповідника. 

Йдеться, в першу чергу, про суспільний розголос, адже лиш привернення уваги громадськості до цього інциденту здатне “зрушити кригу” в цьому питанні. Фінансову підтримку, за бажанням, можна надати на сайті держзаповідника. 

Нагадаємо, що у зоні відчуження планують модернізувати полігон твердих побутових відходів “Лелів”. Майданчик з 1996 року щороку приймає на захоронення близько 5 тис. куб. м сміття і вже не відповідає вимогам законодавства.

Читайте також: Вогнеборцям Чорнобиля присвятили колаж з тисячі фотографій

 

Великий Київ у Google News

підписатися