У Чорнобилі модернізують сміттєвий полігон і запровадять сортування відходів

18:33 30.11.2020

У зоні відчуження планують модернізувати та реконструювати полігон твердих побутових відходів “Лелів”. Майданчик з 1996 року щороку приймає на захоронення близько 5 тис. куб. м сміття і вже не відповідає вимогам законодавства. На модернізацію планують залучити позабюджетні кошти.

У Чорнобилі модернізують сміттєвий полігон і запровадять сортування відходів

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Як зазначається, полігон твердих побутових відходів “Лелів” потребує реконструкції та модернізації, адже з 1996 року щороку приймає близько 5 тис. куб. м відходів, що утворюється від діяльності підприємств та підрядних організацій.

Крім того, українське законодавство заборонило захоронення побутових відходів без попереднього сортування, але у бюджеті Державного спеціалізованого підприємства “Об’єднання “Радон”, яке відповідає за цей полігон, не передбачено жодних фінансових видатків на сортування сміття.

За словами першого заступника голови ДАЗВ Андрія Пляцко, щоб проблема поводження із побутовими відходами не перетворилася на екологічну катастрофу, вирішено залучити комерційну структуру ТОВ “Консалт-Світязь” до проведення робіт із сортування сміття.

А для того, щоб не створювати додаткового фінансового навантаження на державний бюджет, було прийнято рішення, що за комерційним тарифом попередньо відсортоване сміття буде прийматися на полігоні твердих побутових відходів “Лелів”, – розповів перший заступник Голови ДАЗВ Андрій Пляцко.

Підприємство ТОВ “Консалт-Світязь” отримало спеціальний дозвіл на проведення діяльності на території твердих побутових відходів “Лелів”. Зокрема, підприємство має право на збирання безпечних відходів, їх оброблення та видалення, а також відновлення відсортованих відходів.

За словами директора ДСП «Об’єднання «Радон» Олександра Артимюка, окрім сміття, яке утворюється на території зони відчуження, полігон приймає за комерційним тарифом для захоронення відсортоване сміття, що завозиться до зони відчуження.

За кошти, яке отримає підприємство ДСП “Об’єднання “Радон”, що є оператором полігону, буде проведено його реконструкцію та модернізацію. За попередній місяць на полігон було завезено та відсортовано близько 1000 тонн сміття.

Окрім модернізації, одним із наших завдань є зменшення обсягів захоронення до 20%, враховуючи попередні показники”, – говориться у повідомленні.

Нагадаємо, у  Підгірцях триває рекультивація полігону №5: наразі перша карта пройшла експертизу, триває закупівля робіт та обладнання.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...