Про це повідомляє The New York Times.
Комісія з наркотичних засобів, до якої входять 53 держави, розглянуло низку рекомендацій ВООЗ щодо зміни класифікації канабісу.
Але увага зосереджувалась на ключовій рекомендації щодо виключення канабісу зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. До цього дня канабіс стояв поряд з такими небезпечними наркотиками, як опіоїди, зокрема героїн
Експерти впевнені, що прийняття такого рішення не матиме прямих наслідків для ослаблення міжнародного контролю, оскільки уряди як і раніше матимуть право вирішувати як саме класифікувати канабіс.
Однак у багатьох країнах, які слідують прикладу ООН у реформах законодавства, стане легше вивчати канабіс і його похідні з медичної та наукової точки зору.
Зазначається, що США, європейські та деякі інші країни підтримали ініціативу, а Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти.
Україна ж утрималася від голосування, що дало змогу прийняти таке важливе рішення.
Успіхом цього голосування людство завдячуватиме Україні – чиєю позицією сьогодні стало “утриматися”. Якби представник України солідарно з пулом Російської Федерації проголосував проти, історичне рішення не було б ухвалено”, – зазначають організатори “Конопляного Маршу Свободи”.
Нагадаємо, що у день місцевих виборів, проведених 25 жовтня на теренах України, президент Зеленський запустив опитування серед громадян. Одне з п’яти питань, на які пропонувалось відповісти, стосувалось легалізації медичного канабісу в державі.
Читайте також:“Канабіс – це ліки”. Під Офісом президента вимагали свободи від болю