“Канабіс – це ліки”. Під Офісом президента вимагали свободи від болю

14:51 27.06.2020

У суботу, 27 червня, у Києві активісти знову вийшли на вуличний протест, вимагаючи правового регулювання контрольованого обігу канабісу та його похідних для наукових та медичних потреб. Цього разу акцію провели перед будівлею Офісу президента України під слоганом “Наше право – жити без болю”.

“Канабіс – це ліки”. Під Офісом президента вимагали свободи від болю

Марш організували громадські організації “Ветерани за медичний канабіс”, “МІСТ”, “Афіна. Жінки проти раку”, “Єдиний Досвід”, “Українські студенти за свободу”, Партія Зелених України та партія “Демократична Сокира”. Загалом акція зібрала близько 100 однодумців.

“Стаття 3 Конституції України визначає людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку як найвищу соціальну цінність. Стаття 27 Конституції наголошує, що захист життя людини є обов’язком держави та правом кожного/ї. Відтак ми наголошуємо, що бездіяльність та ігнорування потреб та прав пацієнтів/ок, зокрема у лікуванні препаратами на основі канабісу, суперечить як нормам Конституції, так і фундаментальним правам людини”, – зазначили організатори у анонсі події.

Учасники акції принесли плакати “Навіщо забороняти те, що може рятувати”, “Свобода від болю на часі”, “Конопля – це ліки” тощо. Вони вимагають від Верховної Ради, уряду та президента забезпечити доступ важкохворих українців до лікування препаратами на основі медичного канабісу.

Також вони нагадують, що Україна має чітку стратегію щодо наркотиків, яка передбачає запуск впродовж 2018-2020 років наукових досліджень канабіноїдів як анальгетиків та подібних лікарських препаратів, і вимагать публічний звіт про причини її провалу.

конопляний марш свободи 2020

Читайте також: Афіша на вихідні 26 – 28 червня – захід сонця, Конституція та малювання

Нагадаємо, сьогодні ввечері Київська опера влаштує вуличний концерт на честь закриття сезону.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...