Інтер’єри домівок, що пережили 2 століття та прихисток подорожніх – чому варто навідатись до етнографічного заповідника в Переяславі

Автор: Оксана Тупальська
07:38 31.01

Площу понад 3 тисячі га займає Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”. Їхати до нього від столиці 90 км.

Інтер’єри домівок, що пережили 2 століття та прихисток подорожніх – чому варто навідатись до етнографічного заповідника в Переяславі
Світлодіодне освітлення

На території комплексу «Переяслав» розташовані кілька музеїв. Серед них – Музей українського рушника, будинок Гончара, церква святої Параскеви.

Нажаль, храм Параскеви переобладнаний під Музей космосу. Однак поки віряни не відвоювали свою святину та музей не перенесли в інше місце, можна побачити речі, які привезли під час подорожей українські космонавти.

У приміщенні колишнього міщанського будинку XIX ст. діє музей «Поштова станція». В експозиції музею знаходяться фотокопії подорожніх М. Гоголя, М.Максимовича та Т. Шевченка. У кімнаті, яка слугувала станційному доглядачеві за службове житло, відтворено типовий міщанський інтер’єр XIX ст. У візницькій ямщики відпочивали та грілися після довгої дороги, харчувалися, лагодили упряж та розважалися.

Також є Музей хліба, Музей «Заповіту» Т.Г.Шевченка, Музей класика єврейської літератури Шолом-Алейхема, Музей історії УПЦ на прикладі вивчення Покровської козацької церкви 1606 року.

Національним історико-етнографічним заповідником “Переяслав” з 1951 до 2008 року керував Герой України Михайло Сікорський. До одного з найстаріших музейних комплексів входять понад 400 культурних пам’яток та десятки музеїв.

Великий Київ у Google News

підписатися