Як пише “Чесно”, вулиця Бажова підпала під дерусифікацію, тому що Павло Бажов — російський письменник. Попри духовну освіту, він підтримав у революцію більшовиків, а також написав декілька творів, які тиражувались в СРСР і за якими ставили театральні вистави.
Сергій Набока – відомий український журналіст. Він випустив першу в Україні непідцензурну газету “Голос відродження” за власний кошт, був в’язнем за журналістську та правозахисну діяльність, поетом та дисидентом, одним з провідних діячів Української Гельсінської спілки. І саме його підтримали кияни під час голосування за перейменування у “Києві Цифровому”.
Сергій Набока розповідав, що коли він вже був членом Всеукраїнської координаційної ради УГС, його викликав на “співбесіду” полковник КДБ.
“Він сказав, що ви у нас номер чотири або три на посадку. І я потрапив у таку симпатичну компанію з Хмарою, Чорноволом та іншими. Мені це дуже сподобалося… Він сказав — але ж ви не екстремісти в культурологічному клубі, ви ж не ставите питання про “самостійність України”. Наступного дня я скликав клуб і сказав: давайте не будемо забувати, що наша мета — самостійна Україна”, — згадував журналіст-правозахисник.
До слова, перейменування Київрадою вулиці Павла Бажова на Сергія Набоки відбулось у роковини смерті українського журналіста — 18 січня.
Читайте також: Вулиці у Києві назвали на честь Гліба Бабича та Дениса Монастирського, сквер – іменем Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла
Нагадаємо, у столиці дерусифікували бібліотеки “Молода гвардія” і “Дружби народів” та ще понад 20 закладів освіти та культури.