Ілля Ковтун здобув “бронзу” в особистому багатоборстві на Євро зі спортивної гімнастики

Автор: Любава Лисичкіна
20:37 13.04.2023

19-річний Ілля Ковтун виступив у першому фіналі на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики.

Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, за підсумками змагань Ковтун набрав 83,032 бали та відстав від переможця, турецького спортсмена Адема Асіла майже на два бали. Другим став британець Джейк Джарман.

Для Ковтуна цей подіум став другим на чемпіонатах Європи в особистому багатоборстві, після третього місця два роки тому.

Таким чином, він став третім українським гімнастом в історії, після Олега Верняєва та Ігоря Коробчинського, в якого більше однієї медалі ЧЄ в особистому багатоборстві.

Ковтун підходив до Євро зі спортивної гімнастики, маючи досвід подіумів у багатоборстві. У 2021 році український гімнаст став бронзовим призером як чемпіонату світу, так і Євро. До фіналу у чоловічому багатоборстві Ілля Ковтун підходив у статусі фаворита на “золото”. У кваліфікації він показав найкращий результат серед усіх учасників, отримавши за свій виступ оцінку 85.432 бала.

Проте безпосередньо у фіналі Ковтун не зміг покращити результат, а навіть погіршив. На перших трьох снарядах український гімнаст отримав менші оцінки, причому на коні втратив понад 1.3 бала.

До слова, Світоліна здобула першу перемогу після повернення з декрету.