Хто такий новий очільник НАБУ і як пов’язаний із заступником Єрмака

Автор: Ольга Даниленко
20:44 07.03.2023

Новий директор НАБУ Семен Кривонос має тісні зв’язки з ексзаступником Кличка, а нині заступником керівника ОП Єрмака – Олексієм Кулебою. Також, Кривонос має нульовий досвід розслідування корупції, 12 земельних ділянок, будинок і колись незадекларовану квартиру під Києвом, ціною не співмірною його заробіткам.

Хто такий новий очільник НАБУ і як пов’язаний із заступником Єрмака

До НАБУ Кривонос  був керівником Державної інспекції архітектури і містобудування, де активно лобіював скандальний містобудівний законопроєкт № 5655, який перерозподіляє важелі контролю на будівельному ринку на користь забудовників.

На думку голови правління Центру протидії корупції Віталій Шабуніна, директором НАБУ обрано “людину з нульовим досвідом розслідування корупції та звʼязками із заступником Єрмака”.

До речі, мер Києва Віталій Кличко у квітні 2020 року визнав, що кандидатуру Олексія Кулеби на посаду директора департаменту міського благоустрою КМДА йому запропонував саме Андрій Єрмак.

За даними Bigus.info, департамент Кулеби в КМДА був “єдиний, який оминув обшуків поліції та ДБР під час протистояння Віталія Кличка та офісу президента за контроль над столицею”.

У 2021 році Кличко призначив Кулебу своїм першим заступником.

За даними Шабуніна, дружина нового очільника НАБУ Семена Кривоноса Галина Польшинська була начальницею відділу забезпечення, департаменту, який курував перший заступник голови КМДА Олексій Кулеба.

Також новий очільник НАБУ Семен Кривонос, за словами Шабуніна, має зв’язки з колишнім бізнес-партнером Олексія Кулеби по ТОВ “Аспер Естейт” Тимуром Ткаченком. Він є чоловіком сестри дружини Кривоноса Ганни Ткаченко.

В декларації за 2018 рік Ткаченко вказував, що користується квартирою дружини Кривоноса (Г. Польшинської) в Києві”, – розповів Шабунін на своїй сторінці у Facebook.

У 2022 році Кулебу призначили головою Київської обласної держадміністрації. У 2023-му – очільником Київської військової адміністрації. Після звільнення Кирила Тимошенка Кулеба зайняв його місце в Офісі президента.

Декларація нового очільника НАБУ

Згідно з декларацією за 2022 рік, Кривонос має у власності 12 земельних ділянок. У його дружини п’ять земельних ділянок, квартира, вартістю 1,5 млн гривень на час купівлі (2014 рік) площею 72,8 м² та житловий будинок площею 263 м². Також подружжя у 2019 році купили будинок площею 495 м².  

Загалом, родина Кривоносів разом із сестрою дружини мають 21 об’єкт нерухомого майна – земельні ділянки, квартири та будинки.

 Землю Кривонос почав отримувати ще з 2002 року.

У 2022 році Кривонос отримав майже 600 тисяч гривень зарплати у ДІАМ, його дружина – понад 50 тисяч.

Згідно з декларацією у Кривоноса немає готівки, є понад 10 банківських рахунків. Суми коштів не вказуються в декларації.

У дружини – понад 18 тисяч доларів, понад 2,6 тисячі євро та майже 10,5 тисяч гривень.

Автомобілів у власності подружжя немає, але є дві автівки в користуванні. Дружина користується BMW X3 з 2021 року, а саме авто 2016 року випуску. Кривонос користується Ford Kuga 2011 року. Авто належить громадянці Наталії Черненко

Конкурс на очільника НАБУ

Загалом,  конкурс на директора НАБУ мав відбутись ще навесні 2021. Міжнародні партнери неодноразово наголошували на необхідності проведення прозорого конкурсу та обрати голову НАБУ. Україна пообіцяла МВФ та ЄС обрати голову НАБУ до квітня 2023 року.

У 2022 році влада нарешті визначилась зі складом конкурсної комісії й відбувся конкурс. Із 22-х фіналістів комісія обрала трійку. У понеділок Кабмін з трійки обрав Семена Кривоноса. Не голосував міністр інфраструктури Олександр Кубраков, оскільки має конфлікт інтересів із-за тісних “ділових відносин” з Кривоносом.

Вже на співбесіді на доброчесність Кривонос розповів про своє знайомство із заступником голови офісу ОП Андрія Єрмака – Олексієм Кулебою.

На ранніх етапах конкурсу активісти та журналісти, які стежили за відбором, передбачали, що переможцем стане саме Кривонос.

Хто такий новий очільник НАБУ Кривонос та до чого тут Офіс президента

 Першу вищу освіту отримав у 2005 році за спеціальністю “агрономія” у Національному університеті біоресурсів і природокористування. У 2010 році захистив у цьому ж виші диплом за спеціальністю “правознавство”.

У 2007 році здобув кваліфікацію магістра державного управління Нацакадемії державного управління при Президентові України.

У 2007-2015 роках працював в управління молоді й спорту Голосіївської РДА Києва, був депутатом Васильківської районної ради Київської області від партії “Зелені”, працював в територіальних органах міністерства юстиції в Одеській та Київській областях.

У 2011 Кривонос придбав за 316,7 тис. грн ділянку землі майже у 2 га під селом Копачів Обухівського району Київщини. Ділянка була частиною цілісного лісового масиву, де змінити цільове призначення можна лише через рішення Кабміну. І навколо цього відводу досі тривають суди.

Землю він продав у 2018 році за 4 млн грн.

У 2015 – 2016 роках він обіймав посаду першого заступника керівника одеської митниці ДФС України.

Колишній виконавчий директор Трансперенсі інтернешнл Україна та нардеп від “Голосу” Ярослав Юрчишин, зазначив, що Кривонос був частиною команди експрезидента Грузії та на той час голова Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі.

Проте колишня речниця Саакашвілі Дарина Чиж наголосила, що Кривонос не був частиною команди колишнього керівника Одещини.

У 2016 році Кривонос переміг у конкурсі на посаду директора Одеського теруправління НАБУ, проте посаду не отримав. Можливо, причиною стало розслідування журналіста Дмитра Гнапа про те, що Кривонос не задекларував квартиру, ціною не співвимірною його заробіткам.

Журналісти зазначили, що, маючи незначні доходи, Кривоносу з дружиною вдалося стати власниками 7,5 га землі, будинку та квартири площею 80 м² під Києвом. За даними журналіста, квартира могла б коштувати понад 3 млн грн, посадовець не вніс її у декларацію.

Тоді Кривонос відмовився від посади.

З 2018 році працював адвокатом, зокрема, в рамках адвокатського об’єднання “Пасіка і партнери”.

У 2020-2021 Кривонос був керівником “Офісу простих рішень” і за сумісництвом працював юристом у “Київблагоустрої”. Куратором цього департаменту був перший заступник голови КМДА Кличка Олексій Кулеба.

19 травня 2021 року за сприяння Міхеіла Саакашвілі та схвалення Андрія Єрмака його призначили на посаду керівника Державної інспекції архітектури і містобудування (ДІАМ). Про своє лобіювання и підтримку Єрмака Саакашвілі писав на своїй сторінці у Facebook.  

На посаді керівника ДІАМ, Кривонос підтримав та активно лобіював скандальний містобудівний законопроєкт 5655, який перерозподіляє важелі контролю на будівельному ринку на користь забудовників.

Абсурдність ситуації в тому, що голова ДІАМ Семен Кривонос активно лобіює тотальну дерегуляцію і лібералізацію, рекламуючи катастрофічний законопроєкт 5655 як велику перемогу. І при цьому ДІАМ незаконно повертає єдиний документ, подання якого автоматизовано і повернення взагалі неможливе: тому він так і називається – ПОВІДОМЛЕННЯ”, – наголошував київський експерт у будівельній галузі Георгій Могильний.

Загалом, Могильний написав з десяток постів про порушення під час видачі документації ДІАМ з детальним цитуванням законів та підзаконних актів.

Сімейні зв’язки

Дружина Кривоноса Галина Польшинська була начальником відділу забезпечення департаменту, який курував заступника голови КМДА Олексій Кулеба.

Дружина Кривоноса придбала право вимоги за кредитним договором на 26,9 млн грн за 24,3 тис. грн.

Також у дружини Кривоноса є сестра Ганна Ткаченко, яка заміжня за Тимуром Ткаченком – це колишній помічник депутатів Київради від “УДАРу” Павла Рябікіна та Дмитра Білоцерковця. Чоловік сестри дружини Кривоноса Ткаченко – з 2021 року директор департаменту благоустрою Києва, де “підробляв” нинішній очільник НАБУ Кривонос.

Цей департамент КМДА відомий скандалом у 2020 році: депутат VIII скликання Володимир Назаренко підготував проєкт рішення про розірвання 28 інвестиційних договорів на встановлення у столиці 994 зупинок із МАФами. Депутат вказував на те, що замість кіосків із продажу проїзних документів на таких зупинках облаштують точки реалізації сигарет, алкоголю та шаурми. 

Як відомо, саме з цим бізнесом пов’язували Андрія Єрмака, допоки він не став всемогутнім головою ОП”, – зазначила  журналістка “Цензор НЕТ” Тетяна Ніколаєнко. 

Також, чоловік сестри дружини Кривоноса Ткаченко є колишнім бізнес-партнером Олексія Кулеби у ТОВ “Аспер Естейт”. 

Після призначення головою НАБУ Семен Кривонос опублікував відеозвернення.

Він подякував за довіру і пообіцяв максимальну відкритість на своїй посаді: “Я докладу максимальних зусиль для збереження незалежності бюро і розбудови даної інституції”.

Також він додав, що найвищим показником ефективності буде “вважати коли кожен корупціонер в Україні перед тим, як навіть подумати вчинити корупційне правопорушення, боявся трьох речей: Бога, народу України і національного антикорупційного бюро”.

Джерела: Bigus.info, Українська правда, ЦензорНЕТ,  Урядовий портал, Facebook-сторінки Віталій Шабунін, Ярослав Юрчишин, Міхеіл Саакашвілі, Дарина Чиж, Георгій Могильний, Тетяна Ніколаєнко, Семен Кривонос.   

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися