Хрущовка, тепліша за новобуд: як утеплити старий дім

Автор: Оксана Тупальська
12:21 16.06.2023

Найбільша проблема будівель, збудованих у минулому столітті – це протяги та відсутність можливості регулювати температуру повітря у домі. Відтак, існують можливості заздалегідь підготувати стареньку хрущовку до зими, аби входити в наступний опалювальний сезон сміливіше.

Хрущовка, тепліша за новобуд: як утеплити старий дім

Пропонуємо шорт-лист для управителів ЖБК у хрущовці, розроблені Держенергоефективності спільно з однією з профільних асоціацій:

  1. Ущільнити двері в під’їздах, установити доводники (пружини) для їхнього автоматичного зачинення; за можливості, облаштувати теплові тамбури або встановити подвійні двері.
  2. Засклити, ущільнити всі вікна в місцях загального користування (за неможливості – закрити їх плівкою, фанерою тощо).
  3. Забезпечити теплову ізоляцію, утеплення місць загального користування, технічних поверхів, горищ, підвалів; теплову ізоляцію котельні, індивідуальних теплових пунктів, трубопроводів централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання.
  4. Замінити лампи розжарювання в місцях загального користування на світлодіодні малої потужності, за можливості, додатково встановити вимикачі з датчиками руху.
  5. Провести балансування системи теплопостачання, відрегулювати індивідуальні теплові пункти.
  6. Перевірити роботу дренажних кранів і повітряних клапанів, установлених у системах будинкового тепло- й водопостачання, переконатися в можливості зливу теплоносія (води) в разі виникнення надзвичайної ситуації.
  7. Довести до відома власників інформацію про максимально можливий рівень навантаження електричної мережі в кожній квартирі.
  8. Забезпечити інформування мешканців багатоквартирних будинків про побутові заходи з підготовки та проходження осінньо-зимового періоду, у тому числі щодо максимально ефективного, ощадливого використання електроенергії.
  9. Створити будинкові ініціативні групи, комітети взаємодопомоги; за необхідності, затвердити будинкові графіки використання потужних електричних приладів та обладнання.
  10. За наявності укриття, утеплити його, ущільнити вхідні двері, забезпечити їхню теплову ізоляцію (за можливості, облаштувати тепловий тамбур або встановити подвійні двері), передбачити наявність в укритті джерела електричної та/чи теплової енергії, приточно-витяжної вентиляції, запасу питної й технічної води, біотуалету.
  11. Розмістити в загальнодоступних місцях інформацію про найближче укриття й дії мешканців будинку в разі аварійного переривання постачання електричної, теплової енергії, природного газу й води.

Нагадаємо, “ВК” розповідав, чому індивідуальне опалення квартир стає невигідним. А ще кореспондент «Великого Києва» запитав у мерії про програми та можливості з утеплення домівок. Адже встановити вікна та двері, поставити теплопункти та захистити фасад від зимових вітрів можна за часткового фінансування міської влади.

Великий Київ у Google News

підписатися