Хомутиннік хоче побудувати великий ТРЦ на київському озері

Автор: Тетяна Сененко
15:51 15.09

Політик і бізнесмен Віталій Хомутиннік планує побудувати великий торгово-розважальний центр на прибережній частині озера Вирлиця у Києві, місцеві жителі виступають категорично проти.

Хомутиннік хоче побудувати великий ТРЦ на київському озері

Про це повідомляє Ліга.нет

За словами активістів, ділянку під забудову виділили ще у 2005 році, і зробили це з порушеннями.

Спочатку багатофункціональний комплекс на Вирлиці хотіла будувати компанія XXI Століття. Але не знайшла фінансування на цей масштабний проєкт. Після цього девелопер Олег Салмін продав свою частку в компанії. За словами Салміна, місце для будівництва на Вирлиці гарне, але ділянка складна,. Він оцінював інвестиції в будівництво в $ 150-200 млн.

У 2020 році стало відомо, що інвестором проєкту багатофункціонального комплексу на Вирлиці в 2019 році став інвестфонд Cascade Investment екснардепа від Партії Регіонів Віталія Хомутинніка. Компанія, що володіє правами на оренду ділянки під забудову, називається Мрія-Інвест.

Читайте також: Новий Генплан знову не на часі: іншим разом чи може не треба

Новий інвестор планував до кінця 2020 року зібрати необхідну дозвільну документацію для початку будівельних робіт, але не зміг.

У березні 2021 року управління екології та природних ресурсів КМДА не змогло оцінити вплив попередніх робіт на навколишнє середовище і заявило, що потрібно провести додаткову процедуру оцінки. Це означало, що Мрія-Інвест не може проводити попередні роботи.

Мрія-Інвест подала до суду, вимагаючи скасувати рішення управління КМДА, і, не чекаючи вердикту суду, почала підготовчі роботи.

Це викликало протест місцевих жителів, і після їхніх численних запитів до профільних департаментів і до депутатів у червні підготовчі роботи припинили.

До слова, останнє пленарне засідання Київської міської ради поставило перед містом важливе питання – будівництво ТРЦ чи створення заказнику «Озеро Вирлиця». Депутати не підтримали заказник, але у відповідь обурилась громада міста.

Великий Київ у Google News

підписатися