Про це ідеться у матеріалі “Хмарочоса”.
Знесений особняк ХІХ століття на вулиці Симона Петлюри, 29 перебував в аварійному стані, і спеціалісти, які його обстежили дійшли висновку, що його потрібно “частково” демонтувати – до фундаменту. Так вважають у компанії «Приват», яка є власником будівлі та орендарем ділянки.
«Про будь-яку історичну цінність будівлі ТОВ “Приват”, як її власнику, не відомо. Будівля не внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Згадувана у ЗМІ назва “будинок Уткіна” не має під собою жодного документального підґрунтя», – заявили у компанії.
Пресслужба забудовника стверджує, що товариство отримало містобудівні умови та обмеження на реконструкцію адміністративної будівлі під готель, а також позитивний висновок експертизи. Також компанія проінформувала, що ДАБІ зареєструвала повідомлення про початок виконання підготовчих робіт.
У ТОВ «Приват»запевняють, що зараз готують документи для отримання дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції будівлі під готель. Девелоперська компанія Zim Group замовила будівництво 26-поверхового апарт-готелю Times.
В той же час захисники будівлі та активісти неодноразово наголошували, що садиба перебувала в хорошому стані та не мала ознак аварійності. Прибутковий будинок купця Івана Уткіна збудовано орієнтовно між 1890 та 1905 роками. Він не мав статусу пам’ятки.
Зауважимо, що в Мінкульті раніше наголосили, що жодних дозволів на роботи на Петлюри, 29, не надавали і ініціювали перевірку інциденту. Відомо, що за фактом демонтажу старовинного будинку Уткіна розпочато кримінальне провадження.
У КМДА заявляють, щоб не було нових знесень історичних будівель, місту потрібні “каральні” повноваження.
Нагадаємо, минулими вихідними у столиці фактично знищили старовинний будинок Уткіна на вул. Симона Петлюри. Активісти викликали поліцію, яка розпочала розслідування. При цьому про намір знести 120-річний будинок та плани з будівництва на його місці 26-поверхового ЖК “Апарт-готель Times” стало відомо ще наприкінці березня. Ніхто і пальцем не поворухнув для порятунку сторичної будівлі навіть після того, як навпроти з’явився сітілайт із закликом врятувати її від забудовника.